Halkbank'tan

Yeşil Enerji Kredi Paketi

Yeşil Enerji Kredi Paketi

Halkbank’tan enerji verimliliği ve tasarrufuna tam destek! Küresel ısınma ve çevre sorunlarının giderek arttığı günümüz dünyasında, Halkbank olarak Yeşil Enerji Kredi Paketi’ni sizler ile buluşturuyoruz!

Küresel ısınma ve çevre konularında giderek artan bilinçlenmeyi destekliyor, yenilenebilir enerji kaynaklarımızın kullanımını yaygınlaştırarak bu kaynakların güvenilir biçimde ekonomiye kazandırılmasını amaçlıyoruz.

Kimler Başvurabilir?

Faaliyetlerinde ihtiyaç duydukları enerjiyi lisans gerektirmeden üretmek isteyen firmalar, iş yerlerinde enerji verimliliği yatırımı yaparak tasarruf sağlamak isteyen firmalar, yeşil sertifika sahibi olan firmalar, ticari faaliyetlerinde kullanmak üzere satın alacakları hibrit ve elektrikli çevre dostu binek, ticari araçlar ile iş makineleri almak isteyen gerçek ve tüzel kişi firmalar kredimizden faydalanabiliyor.

Kredi Paketi Detayları Nelerdir?

1) Yenilenebilir Enerji Yatırım Kredisi

Firmaların enerji giderlerini yenilenebilir enerji sistemleriyle karşılamak amacıyla;

  • Güneş Enerji Santrali (GES) ve Rüzgâr Enerji Santrali (RES),
  • Biyogaz Tesisi,
  • Jeotermal Tesisi,

yatırımlarınızı Halkbank ile gerçekleştirebilirsiniz.

2) Yeşil İş Yeri Yatırım Kredisi

Enerji tüketimi yüksek iş yeriniz için üretimdeki kaliteyi artırarak üretimi çoğaltan, aynı zamanda enerji giderlerini düşürecek yatırımlarınızı Halkbank ile gerçekleştirebilirsiniz.

3) Enerji Verimliliği Kredisi

Enerji tasarrufu sağlamak amacıyla;

  • Bina/iş yerlerinin iç ve dış izolasyonu,
  • Binanın farklı yakıtla/daha az yakıtla, daha az maliyetli olarak ısıtılmasının sağlanması,
  • Mevcut elektrik tüketen makine ve aydınlatma sistemlerinin yenilenmesi

yatırımlarınızı ve enerji tasarrufuna yönelik daha birçok harcamalarınızın finansmanını Halkbank ile gerçekleştirebilirsiniz.

4) Yeşil Sertifikalı İnşaat Projesi Kredisi

Bulunduğu bölgenin doğal koşullarına uygun olarak inşa edilen, su ve enerji kaynaklarını tasarruflu olarak kullanabilen konut/işyeri projelerini üreten, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından “Yeşil Sertifika” vermeye yetkilendirilmiş kuruluşlardan sertifika almış firmaların finansmanını Halkbank ile gerçekleştirebilirsiniz.

5) Yeşil Işık Ticari Taşıt Kredisi

Gerçek ve tüzel kişi firmalar olarak ticari faaliyetlerinizde kullanmak üzere satın alacağınız hibrit ve elektrikli çevre dostu binek, ticari araçlar ile iş makineleri alımlarınız ile ilgili yatırımlarınızı Halkbank ile gerçekleştirebilirsiniz.

6) Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kredisi

Elektrikli araçların enerji ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla şarj hizmeti verecek elektrikli şarj istasyonları yatırımlarınızı Halkbank ile gerçekleştirebilirsiniz.