Eczacı Paraf KOBİ'den;

Eczacı Destek Paketi!

Eczacı Destek Paketi

Halkbank'tan Eczacılara İlaç Gibi Destek Paketi!

Kendi nam ve hesabına iş yapan eczane sahibi eczacılara yönelik indirimli faiz oranlı “Eczacı Destek Paketi” oluşturulmuştur.

Eczacı destek paketi ile eczacılara azami 750.000 TL’ ye kadar avantajlı kredi imkânı!

Eczane Kredi Paketi; Eczanelerin fatura karşılığı SGK’dan yapacağı tahsilat ile ilaç alımının yapıldığı firmalara yapacağı ödeme süreleri arasında doğacak finansman ihtiyaçlarının Bankamız tarafından karşılanması ve işletme sermayesi ihtiyacını doğuran her türlü ilaç alımları, tıbbi sarf malzemeleri alımları ile faaliyet giderleri gibi ihtiyaçlarının temini kapsamındaki harcamaların finansmanına yöneliktir.

Eczacı Destek Paketi;

 • Eczacı Kredisi (AET)
 • Eczacı Paraf KOBİ Kart
 • Avantajlı POS Çalışma Koşulları

olmak üzere 3 temel üründen oluşmakta olup Eczacılara 750.000 TL'ye varan destek sunulmaktadır. (Bu limitin asgari %80’i Paraf KOBİ Kart olarak, azami %20’si ise Nakit Kredi olarak tahsis edilebilecektir.)

Üstelik SGK tahsilat bedellerini Bankamız hesaplarına aktaran eczacılara Hediye Paraf Para kazanma imkanı!

Eczacılara,  150 bin TL’ye kadar, azami 36 ay vadeli ve 6 ay ödemesiz dönemli Aylık Eşit Taksitli kredi kullanma imkanı sunulacaktır. 150 bin TL’yi aşan talepler ise, Eczacı Destek Paketi üst limiti kapsamında Bankamız mevzuatı çerçevesinde değerlendirilebilecektir.

Çek ve senet işlemleri yerine geçecek özellikte tüm harcamaların tek bir kart üzerinden yapılabilmesine olanak sağlayan asgari 600 bin TL limitli Eczacı Paraf KOBİ, Eczacıların kullanımına sunulabilecektir.

Eczacı Paraf KOBİ için tıklayınız.

Türk Eczacıları Birliği (TEB) üyesi firmalara özel çalışma koşulları ile komisyonlu/valörlü POS kapsamında çalışmalarını sağlayacak farklı seçenekler oluşturulmuştur.

Eczacılara Yönelik POS seçenekleri için tıklayınız.

 • Hediye ParafPara: SGK tahsilat bedellerinin asgari 10.000 TL ve üzerindeki tutarını Bankamızdaki hesaplarına aktaran ve Eczacı Paraf KOBİ Kart ile aylık asgari 10.000 TL ve üzerinde harcama yapan eczacılara 120 TL/Ay Paraf Para yüklemesi yapılacaktır.
  • Eczacı Paraf KOBİ kart ile yapılan harcama hesaplamasında sadece satış işlemleri kampanyaya dahil edilmekte olup nakit avans, devir bakiyesi, faiz ve ücretler hesaplamaya dahil değildir. İptal, iade, indirim tutarları toplam harcama bakiyesinden düşülecektir. 
  • Taksitli işlemlerde, işlemin yapıldığı tarihteki toplam tutar hesaplamaya dahil edileceğinden, sonraki aylarda yansıyacak taksit tutarları ayrıca hesaplamaya dahil olmayacaktır. Ertelenen işlemler, işlem tarihinde değil         harcamanın karta borç olarak yansıdığı ayda hesaplamaya dahil edilecektir. 
  • İlgili ayda Bankamıza yansımayan işlemler hesaplamaya dahil olmayacaktır.
  • TÜRKİYE HALK BANKASI A.Ş. kampanya koşullarının tamamında değişiklik yapma ve/veya kampanyayı durdurma hakkını saklı tutar.
 • Bankacılık Ürünleri Ücret/Masraf Muafiyeti: Eczacıların Kurumsal İnternet/Mobil Şubeden EFT/Havale işlemlerinden ve Şubeden para yatırma işlemlerinden ücret alınmayacaktır. (Yatırım hesapları hariç)
 • Tahsis Ücreti Muafiyeti
 • Nakit Kredi Komisyon İndirimi: Kullandırılacak Nakit Kredilerin komisyon oranında 35 baz puan indirim yapılacaktır.

Ayrıca Eczacı Paraf KOBİ için kart ücreti de alınmayacaktır.

*Eczacı Destek Paketinden yararlanan eczacıların Bankamızın aşağıdaki ürünlerini tanımlatmaları gerekmektedir. 

*Eczacı Destek Paketi’ne dahil olan ürünler aşağıda yer almaktadır; Tablo-1’in tamamı seçilirken Tablo-2’den 2 ürün seçimi yapılmalıdır.

Eczacı Destek Kredisi Tanımlanması Gerekli Ürünler
Tablo 1 Tablo 2
POS Bireysel Kredi Kartı
Paraf KOBİ Kart Çek Karnesi
Dost Hesap Kiralık Kasa
2 adet Otomatik Ödeme BES
POS Sigortası (*) Ferdi Kaza Sigortası
İnternet Bankacılığı Güvenceli Dijital Ödeme
Vergi SGK Ödemesi  
*Yazarkasa POS ürününü kullanan eczacılarda POS sigortası zorunluluğu aranmayacaktır.