İhracat

Destek Paketi

İhracat Destek Paketi

İhracatınızı geliştirmek için artık çok sebebiniz var.

İmalattan pazarlamaya ihracat faaliyetlerinizin her aşamasında, İhracatçı KOBİ Destek Paketi’ yanınızda. İhracatçı KOBİ Destek Paketi’nde ihtiyacınıza uygun çözümler yer alıyor:

“İhracat hazırlığındayım, ama para lazım” diyorsanız:

  • Döviz Kredisi: İhracat öncesi ürünlerin hazırlığında lazım olan değişken faizli rotatif ödemeli ya da sabit faizli spot döviz kredisidir. 
  • TL İhracat Kredisi: İhracat hazırlık kredisi olarak ihracat mallarının yükleme öncesi veya sonrasında kullanılabilen ve kredinin faizi TL olarak tahakkuk edilen kredidir.
  • Teminat Mektupları: TL veya döviz teminat mektubu ile ihtiyaçlarınızı size özel koşullar ve indirimli komisyon oranları ile karşılayabilirsiniz.
  • Kalite Belgesi Kredisi: İhracatçı bir firmaysanız ISO Kalite Standartları Belgesi (HACCP, BRC, IFS, EUROGAP, ISO 9000, 14000, 18.000, ISO 22000 kalite standartları) ve CE (Conformite Europeene) işaretini almada oluşacak harcamalarınızı karşılayabilirsiniz. 

Döviz cinsinden taksitlendirme isteyenlere özel:

  • Taksitli İhracat Kredisi: Kredi, EUR veya USD döviz cinsinden, aylık eşit taksitli (AET) veya dönemsel taksitli (3 ay veya 6 ayda bir) olarak kullanılabilir.

“Ucuz krediyle ihracatımı geliştireceğim” diyenlere:

  • Eximbank Kaynaklı Krediler: Daha ucuz finansman sağlamak için bankamız aracılığı ile vergi, resim, harç ve fondan muaf olan Türkiye İhracat Bankası A.Ş. (Eximbank) kredilerinden faydalanabilirsiniz.
  • İhracat Akreditifi ve İhracat Akreditif İskontosu: Geniş muhabir ağımız ile uygun koşullarda akreditif açılışları ve diğer dış ticaret işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İhracat poliçelerinizi (vadeli ödemeli ise) iskonto ederek kredi kullanabilirsiniz.
  • TCMB İhracat ve Döviz Kazandırıcı Hizmetler Reeskont Kredisi: Sevk öncesi ve sevk sonrası ihracat ile döviz kazandırıcı hizmetlerin finansmanı amacıyla müşterilerimizin kullanımına sunulmuştur. İhracatçı, imalatçı ihracatçı, ihracata yönelik mal üreten imalatçı firma veya döviz kazandırıcı hizmeti olan firmalardan iseniz Sevk/Hizmet Öncesi ve Sevk/Hizmet Sonrası finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla TCMB İhracat ve Döviz Kazandırıcı Hizmetler Reeskont Kredisi kullanabilirsiniz.

Yeni pazar imkanı arayanlar için:

  • Yurt İçi ve Yurt Dışı Fuar Katılım Kredisi: Bu kredi sayesinde şirketinizi, ürün ve hizmetlerinizi yurt içinde ve yurt dışında düzenlenen fuarlara katılarak tanıtabilirsiniz. 

“Dövizdeki riski göze alamam” diyorsanız:

  • Alım Opsiyonlu Döviz Kredisi: Döviz Kredisi kullanan firmaların kurlardaki artış karşısında korunma imkanı sağlanması amacıyla oluşturulmuştur. Bankamızdan Döviz Kredisi kullanan müşterilerin Alım Opsiyonlu Döviz Kredisi sayesinde kendilerine kur bandı oluşturarak (ödeyecekleri opsiyon primi karşılığında)  korunma sağlayabileceklerdir.