KGF Destek Paketleri

Firmalarımızın yatırım, ihracat ve işletme harcamalarının finansmanına yönelik  KGF Kefaletli Destek Paketleri Halkbank’ta!

KGF Kefaletli Destek Paketleri kapsamında ihtiyaçlarınıza uygun olarak aşağıda yer alan paketler için Bankamıza yapacağınız kredi başvurusu ile KGF kefaletli ve uygun koşullu kredi imkânlarından yararlanabilirsiniz.

6 Şubat Depremleri-İşletme Giderleri Destek Paketi

6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde meydana gelen deprem felaketleri nedeniyle Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa illerimizde ve Sivas ilinin Gürün ilçesinde faaliyet gösteren işletmelerin maaş ve kira ödemeleri başta olmak üzere işletme giderlerinin finansmanı amacıyla KGF kefaletli 6 Şubat Depremleri-İşletme Giderleri Destek Paketi oluşturulmuştur.

Limit: İşletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda KOBİ niteliğindeki firmalar azami 5.550.000 TL, KOBİ dışı firmalar azami 17.000.000 TL’ye kadar kredi kullanabileceklerdir.

Vade: 12 aya kadar ödemesiz dönem ile birlikte toplam 60 aya kadar vade seçeneği bulunmaktadır.

Kefalet Oranı: KOBİ %90 ve KOBİ dışı %85
 

6 Şubat Depremleri-Yatırım Giderleri Destek Paketi

6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde meydana gelen deprem felaketleri nedeniyle Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illerimizde faaliyet gösteren işletmelerin yatırım harcamalarının ve yatırıma bağlı işletme giderlerinin finansmanı amacıyla KGF kefaletli 6 Şubat Depremleri-Yatırım Giderleri Destek Paketi oluşturulmuştur. 

Limit: Yatırım Kredisi ve Yatırıma Bağlı İşletme Kredisi kapsamında KOBİ niteliğindeki firmalar azami 38.800.000 TL, KOBİ dışı firmalar azami 147.000.000 TL’ye kadar kredi kullanabileceklerdir.

Vade: Yatırım kredileri için 36 aya kadar ödemesiz dönem ile birlikte toplam 120 aya kadar vade seçeneği bulunmaktadır. Yatırıma bağlı işletme kredileri için 12 aya kadar ödemesiz dönem ile birlikte toplam 60 aya kadar vade seçeneği sunulacaktır.

Kefalet Oranı: KOBİ %90 ve KOBİ dışı %85

İhracat Destek Paketi

İhracatçı olan veya döviz kazandırıcı hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların, ihracat hacimlerinin artırılması amacıyla KGF kefaletli İhracat Destek Paketi oluşturulmuştur. Paketten KOBİ ve KOBİ dışı firmalar yararlanabilecektir.

Limit: İşletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda KOBİ niteliğindeki firmalar azami 15.000.000 TL, KOBİ dışı firmalar 30.000.000 TL’ye kadar ihracat kredisi kullanabileceklerdir.

Vade: 6 aya kadar ödemesiz dönem ile birlikte toplam 24 aya kadar vade seçeneği bulunmaktadır.

Kefalet Oranı: KOBİ %85 ve KOBİ dışı %80

Yatırım Destek Paketi

Yatırım teşvik belgesi olan ve yatırım yapmayı planlayan  KOBİ ve KOBİ dışı tüm firmaların yatırım ve yatırıma bağlı işletme harcamalarının finansmanı amacıyla KGF kefaletli Yatırım Destek Paketi oluşturulmuştur.

Limit: Yatırım Kredisi ve Yatırıma Bağlı İşletme Kredisi kapsamında KOBİ statüsündeki firmalar azami 30.000.000 TL, KOBİ dışı firmalar azami 60.000.000 TL’ye kadar kredi kullanabileceklerdir.

Vade: Yatırım kredileri için 12 aya kadar ödemesiz dönem ile birlikte toplam 120 aya kadar vade seçeneği bulunmaktadır. Yatırıma bağlı işletme kredileri için 6 aya kadar ödemesiz dönem ile birlikte toplam 24 aya kadar vade seçeneği sunulacaktır.

Kefalet Oranı: KOBİ %85 ve KOBİ dışı %80

Yeşil Dönüşüm ve Enerji Verimliliği Destek Paketi (KGF)

Üretim kalitesi ve miktarının düşüşüne yol açmadan enerji tüketiminin azaltılmasını amaçlayan yatırımların desteklenerek enerji verimliliğine katkı sağlanması amacıyla Yeşil Dönüşümü ve Enerji Verimliliğini Destekleme Paketi oluşturulmuştur.

Limit: Yatırım Kredisi ve Yatırıma Bağlı İşletme Kredisi kapsamında KOBİ niteliğindeki firmalar azami 25.000.000 TL’ye kadar, KOBİ Dışı firmalar ise 66.000.000 TL’ye kadar kredi kullanabileceklerdir.

Vade: Yatırım kredileri için 24 aya kadar ödemesiz dönem ile birlikte toplam 120 aya kadar vade seçeneği bulunmaktadır. Yatırıma bağlı işletme kredileri için 6 aya kadar ödemesiz dönem ile birlikte toplam 36 aya kadar vade seçeneği sunulacaktır.

Kefalet Oranı: KOBİ %80 ve KOBİ dışı %75

Vade: 12 aya kadar ödemesiz dönem ile birlikte toplam 36 aya kadar vade seçeneği sunulacaktır.

Kimler Yararlanabilir?

KGF destek paketlerinden, kriterleri sağlayan KOBİ ve KOBİ dışı firmalarımız yararlanabilecektir.