İmalat

Destek Paketi

İmalat Destek Paketi

Halkbank’tan imalatçı KOBİ’lerine özel BSMV istisnası ;

Halkbank'ta her türlü üretim ya da bakım-onarım faaliyetinde bulunan imalat ve tarıma dayalı sanayi işletmeleriniz için kullandığınız kredilerde %5 BSMV istisnası uygulanmaktadır.  Ayrıca teminat oluşturamamanız durumunda projenize göre Kredi Garanti Fonu'nun (KGF) kefaletini de kullanabilirsiniz.

İmalatçı KOBİ firmasıysanız, işinizi büyütmek için gerekli olan ham ve yardımcı madde temini, makine ekipman alımı,  ile diğer işletme giderlerinizin finansmanı için “İmalat Sektörü Destek Paketi” kapsamında ödemesiz dönemli, uzun vadeli kredi işletme ve yatırım kredilerini kullanabilirsiniz.  Teminat mektubu ihtiyaçlarınızı Şubelerimizden karşılayabilir, işyeri alım kredileri, anlık ve acil ödemelerinizde kullanabileceğiniz Dost Hesap Kredisi, ürünlerinden de faydalanabilirsiniz.

Bankamız Kaynaklı Orta ve Uzun Vadeli Proje Kredisi

Firmaların, yatırım, işletme sermayesi vb. ihtiyaçlarının karşılanması ve bu kapsamda geliştirmeyi tasarladıkları projelerinin desteklenmesi amacıyla kullandırılmaktadır.

Kredinin Özellikleri :

  • Kredi, yatırım kredisi olarak 3 yılı ödemesiz dönemli toplam 10 yıl vadeli ve işletme kredisi olarak da 1 yılı ödemesiz dönemli toplam 5 yıl vadeli olarak kullandırılabilir.
  • Sabit veya değişken faizli olarak kullanılabilir. Kredi geri ödemeleri 3 veya 6 ayda bir olarak yapılabilir.
    Kredi, TL veya YP olarak kullandırılabilmektedir.
  • Kredinin üst limiti işletme kredilerinde firma kredi değerliliğine göre, yatırım kredilerinde ise proje bazında belirlenir.

Makine Alım Kredisi

Makine Alım Kredisi ile yurt içi ve yurt dışından makine alımınıza  yönelik finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.TL/USD/EUR olarak, nakit akışınıza uygun geri ödeme seçenekleri ve uzun vade imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Ticari Gayrimenkul Alım Kredisi

Ticari Gayrimenkul Alım Kredimizle Fabrika binası, imalathane gibi üretim binası alımlarınızda ya da ticari amaçlı gayrimenkul alımlarınızda, ödemesiz dönem imkanı ve 10 yıla varan vade imkanlarından yararlanabilirsiniz.

İşletme sermayesi ihtiyaçlarınız için kısa vadeli  rotatif ve spot ya da aylık eşit taksitli kredilerimizi kullanabilirsiniz. Firmanıza tanımlanacak Dost Hesap Kredisi limiti ile de çek ödemeleriniz, kısa süreli nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Hem ihracat hem de imalatçı bir firmaysanız, İhracatçılara özel ihracat destek paketi kredilerimizden yararlanabilirsiniz.

Bu kapsamda Bankamızın, Döviz Kredisi, TL ihracat Kredisi ve Eximbank kaynaklı kredilerden  faydalanırken, Forward ve opsiyon işlemleri ile de kurdaki dalgalanmalara karşı korunma sağlayabilirsiniz.

Aynı zamanda geniş muhabir ağımızla, ihracat akreditif işlemlerinizi Bankamıza yönlendirebilirsiniz.

Faaliyetleriniz boyunca bir malın teslimi, bir işin yapılması,bir borcun ödenmesi ve benzeri konulardaki   TL/YP Teminat Mektubu ihtiyaçlarınızı indirimli komisyon oranları ile Bankamız Şubelerine başvurarak  karşılayabilirsiniz.