Esnafın işlerini kolaylaştıran elektronik araçlar

 

Teknoloji herkesin olduğu gibi esnafımızın da işlerini kolaylaştırıyor. Bu günümüz nimetine direnmeyip onu iş akışlarının bir parçası haline getirenler hem kazançlarını artırıyor hem de iş süreçlerini önemli oranda kolaylaştırıyor. Biz de bu doğrultuda, bugün esnafın sağ kolu haline gelen, ofislerin demirbaş malzemeleri arasına uzun süre önce katılan elektronik araçlara yakından baktık. Gelin, teknolojiyi seven esnafımız dükkanlarında neler kullanıyor, yakından bakalım. 

Dünya esnafından şaşırtıcı bilgiler

 

Yaşamını esnaf olarak sürdürenler, dünyanın dört bir yanında insanlara hizmet vermeye devam ediyor. Ülkeler değişse bile bu güzide sektör asla değişmiyor ve varlığını korumayı sürdürüyor. Esnaf, her coğrafyada var olsa da her ülke esnafının yoğurt yiyişi birbirinden farklı. Yani bu mesleği icra edenlerin özellikleri ve hizmet verdikleri pazarın nitelikleri her ülkede değişiklik gösteriyor. Öyle ki bu farklılıkları incelediğimizde karşımıza çok ilginç bilgiler çıkıyor. Yeni blog içeriğimizde bu ilginçliklere mercek tuttuk. Gelin, biraz şaşıralım! 

Babası esnaf olanların yakından bildiği 7 durum

 

Babası esnaf olan bir arkadaşınız hiç oldu mu? Cevabınız evet ise size oldukça tanıdık gelecek durumları dinlemeye hazır olun. Cevabınız olumsuz ise bu kez de şaşırmaya hazır olun. Genelde avantajlı bir durum olarak bilinen “esnaf çocuğu” olmak, bir takım yanlış çıkarımları da beraberinde getirebiliyor. Biz de bu kavramı masaya yatırdık ve iyisiyle kötüsüyle esnaf çocuğu olanların yakından bildiği durumlara göz attık. Şimdiden tüm babalarımızın Babalar Günü’nü kutluyor, sizleri içeriğimizle baş başa bırakıyoruz.

 

Ekmeğini denizden çıkaranların hikayesi

Esnafın derdi, ekmek parası. Buna giden yol ise çoğu zaman oldukça zorlu aşamalardan geçiyor. Ancak öyle bir yol var ki onu tarif etmek çok da kolay değil. Ekmek teknesi, deniz olanlardan bahsediyoruz. Para kazanmak için dalgaları geride bırakan, kısmeti ve bereketi karadan uzakta arayan deniz esnafımız, yeni blog içeriğimizde konuğumuz. Gelin, ekmeğini denizden çıkaranların hikayesine hep birlikte bakalım.

Esnafımızın kapısını çekinmeden çalabileceğimiz 6 an

Hepimiz biliyoruz ki esnafımızın tek varoluş gayesi, bizlere bir şeyler satmak değil. Öncelikleri elbette satış ancak onların kapılarını çalabileceğimiz sayısız farklı durum da var. Özellikle acil durumlarda gerçek bir kurtarıcıya dönüşen esnafımız, yardımseverliği ve misafirperverliği ile her zaman gönüllerimize taht kurmayı başardı. Esnafımızın kapısını, onlardan bir şeyler satın almak dışında hangi önemli anlarda çalabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız buyrun içeriğimize!