Yeni Yıl Kararlarından Satış İpuçları

Yeni Yıl Kararları

Yeni yıl, müşterilerimizin daha iyimser ve hedef odaklı kararlar aldıkları bir zaman. Kişisel gelişimini önceliklendirip daha iyi yaşamak isteyenler en çok, yılbaşından sonra sağlıklı beslenme ve düzenli egzersizle, uzun zamandır başlayamadıkları hobileri için malzemeler almakla ve yaşadıkları ortamı güzelleştirmekle ilgileniyorlar. Dükkanımızın yaptığı işe göre her mağazada müşterilerimize bu konularda bir şeyler sunabiliriz.


Kişisel Gelişim Kitapları

Yılbaşı insanları, geçen bir yılda kaçırdıklarını düşünmeye itiyor. Yeni yılda daha güzel bir hayata doğru adım atmak için de, yol gösterici kitaplara talep artıyor. Raflarda popüler kişisel gelişim yazarlarının kitaplarına ya da ilgili ürünlere yer vermek müşterilerinizin kendini keşfetme arzusuna yanıt verebilir.  Yılbaşından önce başlayarak, insanların yeni yıl kararlarına eşlik edecek bu kitapları öne çıkarmak, satışlarınızda fark edilir bir yükseliş yaratabilir.


Hobi Malzemeleri

Hemen hepimizin aklında bir türlü başlayamadığımız hobiler var. Birçok müşteri uzun zamandır yeteneklerini geliştirmek veya daha iyi hissetmek için bu hobilerini gerçekleştirmek istiyor, ama bir türlü fırsat bulamıyor. Resimden örgüye, model yapımından seramik çalışmalarına kadar geniş bir yelpazedeki hobiler, mutlaka kullanışlı malzemeler gerektiriyor. Bu geniş yelpaze de, müşterilere sağlayabileceğimiz ürün çeşidini artırıyor. Bazen yıl içinde pek satmayan düz, beyaz bir kupa bile "Boyamaya hazır kupa" diye ilgi görebiliyor. Uygun ortamı ve personeli olan restoran ve kafeler bile yemek ve kahve kursları vererek bu ilgiden yararlanabiliyor.

 


Sağlıklı Atıştırmalıklar

Yeni yıl kararları arasında belki de en yaygın olanı, daha sağlıklı beslenmek. Kilo vermekten abur cuburu bırakmaya kadar birçok karar için sağlıklı atıştırmalıklar gerek. Doğal kuruyemişler, kurutulmuş meyveler, glutensiz ve şeker azaltılmış seçenekler ile müşterilerimize sağlıklı tercihler yapma konusunda yardımcı olabiliriz. Bu ürünleri ister diğer ürünlerin arasında sunabilir, ister kasanın yanına yerleştirebiliriz. Aktarlardan alacağımız sağlıklı ürünleri kendi dükkanımız için paketlemek de ilginç bir fikir olabilir.


Dekoratif Ürünler

İnsan yeni yıl için hangi kararı alırsa alsın, yaşadığı ve çalıştığı ortamı güzelleştirmek istiyor. Biz de yaptığımız işe uygun dekoratif ürünleri dükkanda öne çıkararak müşterilerimizin bu çabalarına yardımcı olabiliriz. Göz alıcı vazolar, şık duvar süsleri ve renkli yastık kılıfları gibi ürünlerle yeni yıla taze bir başlangıç yapmak isteyenleri dükkanımıza çekebiliriz. İster tekstille uğraşalım, ister hırdavat veya kırtasiye dükkanı işletelim, dekorasyon adına müşterilerimize sunabileceğimiz bir şeyler mutlaka vardır.


Egzersiz Ürünleri

Her yaşta insan, yeni yılda eskisinden daha sağlıklı olmak istiyor. Bu bazen evde kullanılacak spor malzemeleri ile, bazen de bilgisayar başında elleri ve bilekleri korumak için kullanılan desteklerle mümkün olabiliyor. Eğer sizin de dükkanınız bu tür malzemeler sunmaya uygunsa, unutmayın ki müşterileriniz evde otururken veya ofiste çalışırken sağlıklı alışkanlıklar edinmek için uygun ürünler arıyor. Bu ürünleri önümüzdeki sezonda vitrine veya görülebilen raflara koymak, onların da aradıklarını bulmalarına yardımcı olabilir.