Jet Luck

Genç girişimciler Jet Luck’ta kıyasıya yarıştı!

Girişimcilik kültürünün ülkemizde kökleşmesi için kadın ve genç girişimciler başta olmak üzere, girişimciliğin her alanına özel finansal ürünler sunan Halkbank’ın bu yıl ilk kez düzenlediği Jet Luck yarışmasının finali, 16 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirildi. Girişimcilerin kıyasıya rekabet ettiği yarışmanın kazananı ise; SoilBiom Biyoteknoloji firmasından “Bitkiye ve Toprağa Özel Mikrobiyal Gübre Üretimi” adlı projesiyle Atakan Yıldız oldu.

Türkiye’nin genç girişimcilerinin hayallerini gerçeğe dönüştürmek üzere Jet Luck girişimcilik yarışmasını düzenleyen Halkbank, birbirinden parlak iş fikirlerine sahip girişimcileri, İstanbul Finans Merkezi’nde düzenlenen finalde bir araya getirdi. Gençlerin yeni iş kurmaları ve ekonomik hayata katılmaları yönünde önemli bir adım olan Jet Luck yarışmasında; yarışmaya katılan finalistler arasından Atakan Yıldız, “Bitkiye ve Toprağa Özel Mikrobiyal Gübre Üretimi” projesiyle Büyük Ödül’ün sahibi oldu.

1-30 Kasım 2023 tarihleri arasında Türkiye’nin birçok kentinden genç girişimcilerin başvurduğu yarışmanın jürisinde ise; iş dünyasının önde gelen isimlerinden IBM Türkiye Genel Müdürü Işıl Kılınç Gürtuna, Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, Gülaylar Group İcra Kurulu Üyesi Mehmet Gülay, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz ve Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Kalyon Ventures Yönetim Kurulu Başkanı Murathan Kalyoncu yer aldı.

Jet Luck Hakkında

Jet Luck, girişimcilerin iş fikirlerini, bir asansör yolculuğu kadar kısa sürede ifade edebilme becerilerini ölçen özel ve ödüllü bir etkinliktir.

İlki İstanbul Finans Merkezi'ndeki Halkbank Genel Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen Jet Luck etkinliğinde katılımcılar, bir asansör yolculuğu süresinde, kısa ve öz sunumlarla iş dünyasının liderlerini etkileme şansına sahip oluyorlar.