Jet Luck

Halkbank’tan Girişimcilere Jet Luck Desteği

Halkbank olarak; üreten, çalışan, toplumsal gelişmeye ve kalkınmaya katkı sunan herkesin, özellikle girişimcilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bankamız, yaratıcı fikirlerini hayata geçirmek isteyen girişimcilerimizin hayallerini gerçekleştirmeleri ve iş dünyasında öne çıkmaları için eşsiz bir fırsat sunacak yepyeni bir etkinlik düzenliyor: Jet Luck!

Jet Luck

Jet Luck, girişimcilerin iş fikirlerini, bir asansör yolculuğu kadar kısa sürede ifade edebilme becerilerini ölçen özel ve ödüllü bir etkinliktir.

İstanbul Finans Merkezi'ndeki Halkbank Genel Müdürlüğü'nde gerçekleşecek Jet Luck etkinliğinde katılımcılar, bir asansör yolculuğu süresinde, kısa ve öz sunumlarla iş dünyasının liderlerini etkileme şansına sahip oluyorlar.

Kimler Başvurabilir?

Jet Luck, girişimcilik serüveninizde hangi aşamada olursanız olun kapılarını size açıyor! Bu yarışma, hem fikir aşamasındaki girişimcilere hem de fizibilite çalışmasını tamamlamış veya prototipini (MVP) geliştirmiş olan katılımcılara açık bir yarışma.

Bir iş fikrine sahipseniz ve onu gerçeğe dönüştürme yolunda ilk adımları atmışsanız veya iş fikrinizin işleyişini kanıtlamış bir prototipe sahipseniz, Jet Luck size bir adım öne çıkma ve projenizi bir üst seviyeye taşıma fırsatı sunuyor.

Program Süreci

1) Başvurular 01.11.2023 - 30.11.2023 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular, başvuru formu üzerindeki tanıtıcı bilgiler ve yüklenen video üzerinden değerlendirilecektir.

2) Değerlendirme sonucunda başvurusu olumlu bulunan en fazla 20 girişimci, 16 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirilecek Jet Luck etkinliğine katılma hakkı kazanacaktır. Yarışmaya katılmaya hak kazanan girişimcilere   SMS, telefon ve e-mail yoluyla bilgi verilecektir.

3) Girişimciler, Halkbank asansöründe karşılaşacakları Türkiye’nin önde gelen iş insanlarından birine 50 saniyelik sürede projelerini anlatarak, onu ikna etmeye çalışacaklardır.

4) Asansör konuşmasının sonunda başarılı olarak değerlendirilen girişimciler jüri sunumu aşamasına geçmeye hak kazanırlar. Jürinin değerlendirmeleri doğrultusunda bir girişimci 400.000 TL’lik büyük ödülün sahibi olacaktır. Yarışmaya katılan diğer girişimcilere de sürpriz hediyeler verilecektir. Ayrıca, Jet Luck’ta finale kalan ve Fonlabüyüsün Kitle Fonlama Platformu’nun değerlendirme kriterlerine uygun bulunan girişimler kitle fonlama kampanyasına katılma şansını yakalayacaktır.

Hayır. Bir firma sahibi/ortağı olmanız gerekmemektedir.

Evet. Jet Luck’a katılmak için 18 yaşını doldurmuş olmanız gereklidir.

Hayır. Herhangi bir sektöre yönelik projesi olan tüm girişimler başvuru yapabilecektir.  

Başvuru alındı SMS’inden itibaren 3 gün içerisinde başvurunuzu güncelleyebilirsiniz.

 Proje bir ekibe ait olabilir. Bununla beraber Jet Luck finaline yalnızca başvuruda bilgileri yer alan ve video çekimi yapan girişimci katılabilir.

Başvurular ilk aşamada yalnızca başvuru formundaki bilgiler ve yüklenecek videolar üzerinden değerlendirilecektir. Sunum dosyaları, ilk aşamayı geçen girişimlerin projelerinin nihai değerlendirilmesinde kullanılacaktır. İlk aşamayı geçen ve sunum yüklememiş girişimlere başvuruların tamamlanmasının ardından ilave sunum yükleme süresi verilecektir

1. olan girişimci 400.000 TL’lik nakit ödülün sahibi olur

Hayır. MVP/Prototip sunumda yer alabilir ancak Jet Luck finaline getirilemez.