Fikirler HUBrica’da Büyür

HUBrica

Halkbank, girişimcilik alanında yepyeni bir hikâye yazmaya başlıyor. Halkbank bünyesinde faaliyete geçen “HUBrica Hızlandırma Programı”, Türkiye’nin girişimcilerini hızlandırmak ve büyütmek için yola çıkıyor. Kapılarını ilk olarak fintech girişimcileri için açan HUBrica’da Halkbank-YTÜ Startuphouse iş birliği ile girişimcilere birçok fırsat sunuluyor. İşte HUBrica’nın heyecan verici ilk programına dair detaylar:

Programın Hedefleri

HUBrica’nın ilk programı, finansal teknoloji alanında çığır açacak projeleri keşfetmeyi, girişimleri süratle geliştirip yurt içi ve global pazarlarla tanıştırmayı hedefliyor. Finans için analitik ve yapay zekâ çözümleri, finans dünyası için mobil çözümler, daha önce bir bankayla tanışmamış müşteri kitlesi ile B2B ve perakende sektörü için finansal çözümler, finansal bakım hizmetleri, sürdürülebilir bankacılık çözümleri, engelsiz bankacılık çözümleri ve e-ticaret çözümleri başta olmak üzere, müşteri verimini artıracak, rekabet ve maliyet avantajı sağlayacak tüm fintech girişimleri HUBrica’ya bekleniyor.

Programın Sundukları

HUBrica’ya seçilecek girişimlerin, alanında uzman eğitmen ve mentorlardan alacakları desteğin yanında, Founders Forum, Başarılı Girişimci Buluşmaları, Case Study Workshopları, Yatırımcı Buluşmaları ve Halkbank Yöneticileriyle Sohbet Buluşmaları gibi zengin etkinliklerle birlikte üst düzey network kurma imkânı da bulunuyor. Bunun yanı sıra, uygun bulunan girişimlere yurt içi ve yurt dışı ofis kullanımı, teknoloji harcamalarında destekler ve çeşitli platformlar aracılığıyla yatırım alma fırsatları da sunuluyor.

Program Stratejileri

Temeli öğret, ihtiyacı anla, eğitim ve mentorlukla zenginleştir, network oluştur ve globale ulaştır başlıklarından hareketle gerçekleştirilecek HUBrica’da amaç; girişimcilerin hızla gelişmesi, ürünlerini pazarlamaya ve satışa hazır hale getirmesi.

Başvurular

HUBrica’nın finansal teknoloji girişimlerine yönelik ilk programı için başvurular 4 Mart – 7 Nisan 2024 tarihleri arasında alınıyor.

Bir Adım Öteye

Tüm bu saydıklarımız dışında HUBrica programında sizi bambaşka sürprizler de bekliyor!

İlham Veren Girişimler

HUBrica'nın sunduğu destekle hayata geçen başarı öyküleri, girişimcilere yeni bir sayfa açıyor. İşte, programın ilham veren katılımcıları ve başarılarına dair detaylar.

 

 

İşletmelerin mevcut API altyapılarını kullanarak, hızla gelişmekte olan blokzinciri ve metaverse ortamlarında ürün ve hizmetlerini sunabilmelerini sağlayacak, sektör-bağımsız, kolay konfigüre edilebilir, popular blokzincir ve metaverse projeleriyle entegre bir Web3 API Gateway ürünü sunan girişim.


 

 

Ticari hayatta düzenlenen sözleşmeleri kolayca dijitalleştiren, sözleşmeleri blokzincirde depolayarak sözleşme sistemlerini özgürleştiren, sözleşmelerdeki güven problemlerini azaltan, maliyetleri büyük ölçüde düşüren sözleşme yönetimi girişimi.


 

 

Çalışanlara ait temel bilgileri, tercih ve ihtiyaçları detaylı bir şekilde haritalayarak, yapay zekâ eşliğinde her bir çalışana özel, kişiselleştirilmiş yan haklar içeren ücret paketleri hazırlayan girişim.  


 

 

İşitme engelli bireylerin finansal erişiminin güçlendirilmesine yönelik hazırlanan, yazı ve sesten işaret diline, işaret dilinden yazı ve sese dönüşüm imkânı sağlayan böylelikle hem online hem de karşılıklı bankacılık işlemlerinin kolayca tamamlanabilmesini sağlayacak uygulama geliştiren girişim.


 

 

Fiziksel ya da online alışverişlerde müşteriye özel oranlarla anında alışveriş ya da tüketici kredisi sunan girişim. Kağıt işlemi gerektirmeyen modern altyapısı ile kişisel finansal oranları hızla hesaplayarak hem satıcı hem de alıcı için alışverişin kısa süre içerisinde tamamlanmasını sağlar.


 

 

Bankacılık sektörü ve kurumsal şirketler için geliştirilmiş bir finansal analiz platformudur. Mali tablolardan veri toplayıp anlık risk raporları oluşturarak, analiz süreçlerini otomatize eden girişim.


 

 

Lojistik sektörü için geliştirilmiş bir ödeme platformudur. Yurt içi ve yurt dışı taşımacılık yapan firmaların ve bireysel kamyoncuların nakite çok daha erken ulaşmalarını sağlayarak finansal likiditelerini ve iş akışlarını iyileştiren girişim.


 

 

Yapay zekâ destekli skorlama ile bireysel ve ticari finansal ihtiyaçlara özel kişiselleştirilebilir kredi çözümleri sunan, farklı sektörlere özel raporlamalar hazırlayan, online kredili ürün başvurusu yapılabilen, makine öğrenmesi modeli kullanan girişim.


 

 

Ölçeklenebilir teknolojisi sayesinde şirketlerin karbon ayak izlerini hesaplayarak skorlayan, düşük ve yüksek karbon ayak izi olan şirketleri farklı yöntemlerle dengeleyerek nötr hedefe ulaşmalarını sağlayan, bu süreçte gerek duyulan araç ve gereçlerin finansman ihtiyacını karşılayan girişim.


 


AI destekli araçlar ile rekabetçi ürün eşleştirme ve fiyat/ürün trend analizleri yapan, rakip takibi süreçlerinde harcanan zamanı minimuma indiren girişim.


 

 

Erken aşamadaki ve ikincil piyasalardaki yatırımcılar için gerekli araçları sağlayan ve özel sermaye yatırımlarını demokratikleştiren bir yapay zeka platformudur.