Adsız Kopyası Kopyası Kopyası

Türk dizilerinin esnaf anneleri

Kasap Melahat

İkinci Bahar’ın unutulmaz karakterlerinden olan Kasap Melahat’i, 9 Nisan 2012 tarihinde kaybettiğimiz usta oyuncu Meral Okay canlandırıyordu. Sevilen karakter; biraz agresif ama hak hukuk bilen bir yapıdaydı. Kasap Melahat karakteri bizlere Meral Okay’ın kalemi kadar oyunculuğunun da kuvvetli olduğunu göstermişti. Kendisini saygıyla ve rahmetle anıyoruz.

Adsız Kopyası

Adsız Kopyası

Bakkal Sultan

TV8’deki “Doğduğun Ev Kaderindir” dizisinin sevilen karakterlerinden olan Sultan, mahallenin bakkalı olan Sultan Bakkal’ın sahibidir. Hareketli halleri, eğlenceli tavırları ve pozitifliği ile herkesin sevdiği isimlerden olan Sultan, aynı zamanda dizideki bir diğer karakter olan Emine’nin annesidir. Sultan karakterini ünlü oyuncu Hülya Duyar’ın canlandırdığını görüyoruz.


Terzi Yasemin

Umutsuz Ev Kadınları dizisinde seyircinin karşısına çıkan Terzi Yasemin; mahallenin deli dolu, ne yapacağı belli olmayan, işinde usta, eğlenceli ancak işleri bir türlü yolunda gitmeyen karakteri olarak dikkat çekiyor. Kısa sürede izleyicinin gönlünü kazanmayı başaran Yasemin’in hikayeleri, ağırlıklı olarak boşandığı kocası ile alakalıdır. Terzi Yasemin’in bir de, çok iyi anlaştığı ve arkadaşı olarak gördüğü kızı vardır.

Adsız Kopyası

Adsız Kopyası

Kuaför Behiye

Dizi tarihimizin kült yapımlarından Mahallenin Muhtarları’nda tanıştığımız Kuaför Behiye’yi usta oyuncu Filiz Taçbaş canlandırıyordu. Dizide taksici Ali’nin karısı olan Behiye; işini ciddiye alan, sakin tavırlara sahip ve sevilen bir karakterdi. Çeşitli dertlerle uğraşan Behiye’yi dizide sürekli beyaz önlük ile görür, dükkanından çıkışına ve bir yerlere yetişmeye çalışmasına tanıklık ederdik.


Kebapçı Hanım

Türkan Şoray’ın İkinci Bahar dizisinde canlandırdığı Hanım karakteri, Türk dizi tarihinin en sevilen karakterlerinden biri olmuştur. Şener Şen’in hayat verdiği Ali Haydar’a ait kebapçı dükkanında çalışmaya başlayan Hanım ile Ali arasındaki sevda öyküsü, izleyicide derin bir iz bırakmıştır. Hanım; duygusal, inatçı ve gururlu bir kadındır ve Ali Haydar’a yol arkadaşlığı etmektedir.

Adsız Kopyası