Adsız Kopyası Kopyası

Tatil yolunda uğrayabileceğiniz esnaflar

Çorum leblebisi 

Leblebinin sadece klasik, büfelerde gördüğümüz sarı renkli haliyle üretildiğini düşünenlerdenseniz Çorum’a mutlaka uğramalısınız. Şehir esnafı çikolatalıdan şekerliye, acılıdan susamlıya kadar birçok çeşitte leblebi üretiyor. Bunları tattığınızda bugün kadar leblebi hakkındaki bilginizin ne denli sınırlı kaldığını fark edeceksiniz. Tatil yolunuz üzerinde Çorum varsa bu sıra dışı deneyimi yaşamak için şehir esnafına mutlaka uğramalısınız. 

Adsız Kopyası

Adsız Kopyası

Erzurum tesbihi 

Oltu taşının anavatanı olan Erzurum, bu değerli taştan yapılan çok şık ve işlevsel tesbihler alabileceğiniz bir şehrimiz. Şehirde kendi zevkinize göre altın ve gümüş işlemeli tesbihler ile birbirinden şık takılar ve yüzükler bulabilirsiniz. Erzurum’dan alacağınız tesbih ve takıları dilerseniz tatilin ardından evinize döndüğünüzde sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Bu, hem sizin hem de sevdikleriniz için oldukça güzel bir anı olacaktır.


Rize’nin yöresel giysileri 

Bu kez yönümüzü Karadeniz’e çeviriyoruz. Bu yaz tatil rotanız üzerinden Karadeniz şehirlerinden biri varsa size bölgenin yöresel kıyafetlerinin satıldığı dükkanlara uğramanızı öneririz. Örneğin, Rize’de giysi satan esnafımızı ziyaret ederek dolaylık, kokneç, köynek, peştamal ve foga gibi birbirinden renkli ve şık yöresel kıyafetlerden alabilirsiniz. Bu giysileri şehirde her giydiğinizde Karadeniz’in muhteşem atmosferini ve bölgedeki anılarınızı anımsayıp keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Adsız Kopyası

Adsız Kopyası

Şile bezi kıyafetler

Özellikle İstanbulluların yazın en sık tercih ettiği tatil bölgelerinin başında, şehre olan yakınlığı nedeniyle Şile geliyor. Siz de bu yaz Şile’ye uğrama planları yapıyorsanız bölgede Şile bezi satan esnafa konuk olmanızı öneririz. Bu dükkanlarda Şile bezinden yapılan birbirinden şık kıyafetler alabilirsiniz. Bu kıyafetler gündelik hayatınızda en şık kombinlerinizin vazgeçilmez parçalarından olacaktır.


Edirne tava ciğeri

Bu yaz tatil yolunuz üzerinde Edirne varsa ziyafete hazır olun. Şehrin en ünlü lezzeti olan tava ciğeri sizleri bekliyor. Özellikle Edirne Merkez’de ve Saraçlar caddesi üzerinde bu muhteşem lezzeti bir sanatçı edası ile hazırlayıp masanıza getiren restoranlar bulunuyor. Yolunuz yakın zamanda Edirne’ye bir şekilde düşerse ciğerci esnafına uğramadan şehirden ayrılmayın. Bizden söylemesi.

Adsız Kopyası
Adsız Kopyası

Isparta’nın lavantaları

Isparta’nın lavanta kokulu köyünü duymuş olabilirsiniz. Bu köyde başta kadınlar olmak üzere çok sayıda kişi lavanta işiyle uğraşıyor. Tatil rotalarının vazgeçilmez duraklarından olan Isparta’ya uğrarsanız lavanta çiçeğini ve ondan yapılan dekoratif ürünleri alabilir, bu sayede hem güzel bir gün geçirebilir hem de bölgedeki kadın esnafımıza destek olabilirsiniz. Lavantanın hayatınıza güzel bir hava katacağına ve yaşam alanınıza çok yakışacağına eminiz.