Adsız Kopyası Kopyası Kopyası

Konusunu esnaftan alan belgesel yapımlar

Bir Aş Hikayesi

Toplam 21 bölümden oluşan “Bir Aş Hikayesi” belgeseli, TRT Belgesel kanalında yayınlanıyor. Belgeselin her bölümünde Rıza Sönmez, farklı bir esnaf lokantasına konuk oluyor. Sönmez konuk olduğu her restoranda Türk mutfağına ait farklı lezzetleri deniyor, bu lezzetleri ustalarından dinliyor ve mutfaklarda keyifli yolculuklara çıkıyor. Bu sıradışı belgeseli henüz izlemediyseniz bir göz atmanızda fayda var. Belgeselin bir bölümünü buradan izleyebilirsiniz. 

Esnaf Görseller Kopyası

Esnaf Görseller Kopyası

Rızkın Peşinde

Esenler Belediyesi tarafından hazırlanan Rızkın Peşinde belgeseli, belediyenin Esenler Kültür Sanat adlı Youtube kanalında yayınlanıyor. İlçe esnafının hikayelerine, faaliyet alanlarına ve yaşam öykülerine değinilen belgeselde hem izleyicilere sıradışı anlar sunuluyor hem de esnafın tanıtımı yapılıyor. İzleyenleri farklı dünyalara götüren, kimi zaman güldürürken kimi zaman duygulandıran Rızkın Peşinde belgeseli yaklaşık 20 dakikalık bir süreye sahip. Belgeseli buradan izleyebilirsiniz.


İyi Esnaf

Yine TRT yapımı bir belgesel olan İyi Esnaf, Anadolu’nun farklı şehirlerinde bulunan esnafların ziyaret edildiği bir program. Yapımda çömlek, mermercilik ve bahçe dekorasyonu gibi alanlarda faaliyet gösteren esnafın hikayesi dinleniyor, mesleklerinin inceliklerine kulak veriliyor. Geçmişten günümüze ulaşan köklü mesleklerin de anlatıldığı belgesel, sizlere hakkında fikir sahibi olmadığınız dünyaların kapılarını aralayabilir ve ilginç anlar yaşatabilir. Belgeselin bir bölümünü buradan izleyebilirsiniz.

Esnaf Görseller Kopyası

Esnaf Görseller Kopyası

Ekmek Parası

Restoran esnafının ziyaret edildiği Ekmek Parası belgeselinde usta şef Mehmet Yalçınkaya izleyicilerin karşısına çıkıyor. Belgeselde her bölüm farklı bir restorana gidiliyor ve güzel sunumlu yemeklerin arkasında zamana karşı sürdürülen yarışa tanıklık ediliyor. Programda Mehmet Yalçınkaya ve ekibi, restoran dünyasının az bilinen çalışma temposunu bizlere gösteriyor. Belgeselin bir bölümünü buradan izleyebilirsiniz.


Dolmuş Şoförlüğü

İnsan adlı popüler Youtube kanalında izleyici ile buluşan Dolmuş Şoförlüğü belgeseli, mesaisini yollarda geçiren ve bizleri gitmek istediğimiz noktaya ulaştırmak için çaba gösteren dolmuş esnafının hikayesine odaklanıyor. Mesleğin zorlu yanlarını, ilginç özelliklerini ve sıradışı hikayelerini ekranlara taşıyan belgesel, dolmuşlara olan bakış açınızı değiştirebilir. Şu sıralar farklı tür yapımlar izlemek isteyenler bu belgesele göz atabilir. Belgeseli buradan izleyebilirsiniz.

Esnaf Görseller Kopyası