Ana Görsel 2400x572

Esnafın sağ kolu olan araçlar

Geniş aile tipi otomobil

Esnafın en sevdiği araçlardandır. Onunla hem ailenin bir arada olduğu yolculuklar yapılabilir hem de yeri geldiğinde ağır yükler taşınabilir. Masrafı az, faydası çoktur. Hemen her esnafta bu araçlardan bir tane görmek mümkündür.

Adsız Kopyası

Adsız Kopyası

Açık kasa kamyonet

Taşınacak yükü olan esnaf için ideal araçlardır. İrili ufaklı her türlü malzemenin altından kalkar, esnafa para kazanma sürecinde destek sağlar. Zamanla eskise de uzun yıllar boyunca değerinden bir şey kaybetmez, yeni model araçlara taş çıkarır.


Eski model minivan

Bugünün yeni tip minivan araçlarını düşünmeyin. Bahsettiğimiz eski ancak bir o kadar da dayanıklı araçlar aslında. Bu araçlar yeri geldiğinde müşteriyi, yeri geldiğinde ise malzemeleri taşır; esnafa işlerinde kolaylık sağlar.

Adsız Kopyası

Adsız Kopyası

Mini boy minibüs

Bu sevimli minibüse muhakkak denk gelmişsinizdir. Genellikle su satışı yapan işletmelerin kullandığı bu araçlar, küçük ebatlarına rağmen önemli ağırlıktaki yükleri taşıyabilir; esnafın en zor anlarında kurtarıcı rolü üstlenir. Esnaf için önemleri fazladır.


Eskimeyen motosiklet

Daha çok Anadolu şehirlerindeki dükkanlarda gördüğümüz motosikletler, hızları ve pratiklikleriyle esnafın en önemli yardımcılarındandır. Bu araç; en dar sokaklara girebilir, her an göreve hazır olabilir ve işleri hızlıca halledebilir. Dükkân önlerinde yer kaplamaz, yıllar geçse de değerinden bir şey kaybetmez.

Adsız Kopyası