Adsız Kopyası

Esnafımızın kapısını çekinmeden çalabileceğimiz 6 an

Adres tarifi alma

Bulundukları bölgeyi esnafımızdan daha iyi bilen yoktur. Onlara sorup da cevabını alamadığınız adres sayısı yok denecek kadar az olacaktır. Bu doğrultuda, yolunuzu kaybettiğiniz vakitlerde esnafımıza uğramanızı tavsiye ederiz. Tabii esnafı sıkmamak ve çok fazla yormamak adına bu tarz durumlarda ilk çözümünüz kendi imkanlarınız olmalı. İşin içinden çıkamadığınızı fark ettiğinizde ise doğruca bir esnaf dükkanına uğrayabilirsiniz.

Adsız Kopyası

Adsız Kopyası

Para bozdurma

Yine esnafımızın çözdüğü önemli bir dertle karşınızdayız. Genellikle en acil anlarda ihtiyaç duyduğumuz para bozdurma işi, esnaf dükkanlarında kolaylıkla çözebildiğimiz konular arasında yer alıyor. Kısa süre içinde avucumuzu bozukluklarla doldurabilen esnafımız, bu işten pek haz etmese de genelde bizi kırmaz ve paramızı bozmaya ikna olur. Sağ olsunlar, var olsunlar.


Mahalle keşfi

Esnaf, mahallenin muhtarı gibidir. Her gün mahalleye gelenleri, sokaktan geçenleri ve yaşananları yakından takip eder, gözlemler. Bu yüzden yeni taşındığınız bir mahalleyi veya yaşadığınız yeri keşfetmek isterseniz soluğu en yakın esnaf dükkanında almalısınız. Esnafımız, mahallenin bilinmeyenlerini en doğru şekilde öğrenmenizi sağlayacaktır.

Adsız Kopyası

Adsız Kopyası

Ani durumlar

Hayatlarımız sürprizlerle dolu. Bu sürprizler bazen hareketli geçen günlerde biraz dinlenmemizi zorunlu kılıyor. Özellikle güneşi iyice hissettiğimiz şu sıralar halsizlik, yorgunluk ve baş dönmesi gibi durumlarla karşı karşıya kalabiliriz. Bu tarz anlarda esnafın her zaman yanınızda olduğunu unutmamalısınız. Hafif de olsa kendinizi iyi hissetmediğiniz anlarda hemen bir dükkandan içeri girin. Gönlü geniş, misafirperverliği seven esnafımız kendinizi daha iyi hissetmeniz için elinden geleni yapacaktır.


Emanet bırakma

Kargocu, anahtar derken emanetlerimizi nereye bırakacağımız konusu, gündelik hayat içinde sıklıkla yaşadığımız bir sorunsal. Neyse ki bu konuda bir kurtarıcımız var. Emanete gözü gibi bakan esnafımız, gelen kargolarınızı veya birine bırakacağınız eşyayı almakta, dükkanında bekletmekte sorun çıkarmaz. Esnafımız, dükkanında emanet ettiği malzemelerinize gözü gibi bakar ve en acil durumlarda sizi önemli bir dertten kurtarır.

Adsız Kopyası
Adsız Kopyası

Keyifli sohbet

Elbette esnafımız sadece acil durumlarda veya tatsız anlarda yardıma koşmuyor. Sıcacık çay eşliğinde yapılan en keyifli sohbetler, esnaf dükkanlarında dillendirilir. Canınız şöyle keyifli bir sohbet çektiğinde artık nereye gideceğinizi iyi biliyorsunuz. Girin bir bakkal, kasap veya nalbur dükkanından içeri. Esnafımızın size harika bir misafirperverlik gösterip, en güzel sohbetleri dile getireceğinden emin olabilirsiniz.