Adsız Kopyası Kopyası Kopyası

Esnafın işlerini kolaylaştıran elektronik araçlar

Hesap makinesi

Elbette listemiz onunla başlamalıydı. Sadece bugün değil geçmişte de esnafın vazgeçemediği araçlardan olan hesap makineleri, özellikle tüketicilerin yaptığı büyük alışverişlerde dükkan sahiplerine önemli kolaylıklar sunuyor. Günümüzde gelişmiş versiyonlarına da denk geldiğimiz hesap makineleri, görünen o ki daha uzun yıllar boyunca esnafımızın dükkanlarında yer edinmeye devam edecek. 

Adsız Kopyası

Adsız Kopyası

Elektronik baskül

Ona “dijital tartı” diyenler de var, “elektronik baskül” diyenler de. Değişmeyen gerçek ise her türlü ağırlığın üstesinden rahatlıkla geldiği. Tarttığı ağırlığı karşı tarafa LCD ekranıyla gösteren elektronik basküller, günümüzde dükkanların en havalı eşyaları arasında yer alıyor. Elektronik basküller, bugün yavaş yavaş eski, ağır ve hantal tartıların yerini almaya başladı. 


Para kontrol cihazı 

Sırada, esnafımız için son derece önemli bir araç var. Dükkanlar için elzem nitelikte olan sahte para kontrol cihazı, dolandırıcılık vakaları ile mücadelede önemli roller üstleniyor. Özellikle son yıllarda değeri iyice artan bu araçlar, dokunarak veya güneşe tutarak yapılan para kontrollerini tarihe karıştırdı. Yani anlayacağınız teknoloji bir kez daha kazandı.

Adsız Kopyası

Adsız Kopyası

Bilgisayar

Birçoğu dizüstü olmak üzere bilgisayarları, son yıllarda esnafımızın dükkanlarında sıklıkla görmeye başladık. Esnafımız bu teknolojiyi ağırlıklı olarak hesaplamalar, not tutma, veri kaydı ve kimi zamanda -kabul edelim- oyun gibi masum kaçamaklar için kullanıyor. Bu değerli teknolojinin esnafımıza sağladığı katkı yadsınamaz. Başta bilgisayar olmak üzere yeni nesil teknolojileri, dükkanlarda daha sık görebilmeyi ümit ediyoruz.


Para sayma makinesi

İşte esnafımıza bunlardan bahsedin! Dükkanların inci tanesi olan, her zaman el üstünde tutulan, üzerinde bir tane bile toz göremeyeceğiniz bu cihaz, elbette para sayma makinesinden başkası olamaz. Özellikle tomar halindeki paraların sayımını saniyeler içinde yapan para sayma makineleri, kolay ve eğlenceli bir kullanıma sahip. Kazançları artan esnafımızın bu makineyi dükkanına aldığına sıklıkla tanıklık ederiz. Esnafımızın daha çok kazanmasını ve tüm bu teknolojilere dükkanında yer vermesini gönülden diliyoruz

Adsız Kopyası