Adsız Kopyası

Esnafın işlerine katkı sağlayacak dijital tüyolar

Siteniz olmazsa olmaz..

Web site, artık işletmeler için bir lüks değil, zorunluluk. Dijital mecraların kullanımının yaygınlaşmasıyla, web siteleri firmalar için önemli satış ve imaj kanallarından biri haline geldi. Bir işletmeniz varsa -özellikle şu dönemde- bu platformdaki yerinizi almanız çok değerli olacaktır. Dijital dünyadaki fırsatları ve imkanları kaçırmamaya özen göstermelisiniz.


Hesaplarınızı oluşturun.

Bizler birer kullanıcı olarak sosyal medyada yer alırken, aynı şekilde işletmeler de kendilerine kurumsal sosyal medya hesapları açabiliyor. Bu sayede potansiyel müşterilerine erişiyor, hizmetlerini daha fazla insanla buluşturuyor ve kendilerine yeni bir kanal yaratıyorlar. Oldukça önemli olan bu imkanlardan faydalanmak için firmanıza sosyal medya hesapları açmanızı öneririz.


Konumunuzu belli edin.

Günümüzde, işletmelere arama motorları üzerinden ulaşmak oldukça yaygın bir durum. Bu doğrultuda firmanız için arama motorları üzerinde konumlar oluşturarak hizmetlerinize ihtiyacı olan kullanıcıların tarafınıza ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Oluşturduğunuz konumları belirli aralıklarla içeriksel anlamda güncellemeyi unutmayın. Bu aksiyonun çalışmalarınıza olan katkısını kısa süre içerisinde mutlaka göreceksiniz.


Reklamları deneyimleyin.

Dijital dünyaya giriş yapmak bir süre sonra size yeterli gelmeyecektir. Burada farklı iletişim yöntemlerini ve reklam metotlarını deneyerek ve bunlar arasından size en çok katkı sağlayanları keşfederek çalışmalarınızdan daha fazla verim alabilirsiniz. Özellikle sosyal medya ve Google reklamları, yeni müşterilere ulaşmanızda önemli bir rol oynayacaktır.


Müşterilerinizle konuşun.

İşletmenizi dijital dünyaya taşıdığınızda kullanıcılardan yorumlar ve sorular almaya başladığınızı göreceksiniz. Bu noktada sessiz kalmamanız ve kullanıcılardan gelen etkileşimlere dönüş sağlamanız faydanıza olacaktır. Kullanıcılar kendilerine dönüş sağlayan ve bunu olabildiğince hızlı ve samimi bir dille yapan işletmeleri sever. Bizden söylemesi.