Ana Görsel 1120x600 Kopyası

Esnafın bir araya geldiği dünyaca ünlü pazarlar

Marakeş Pazarı

Fas’ın, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası kapsamında koruma altına alınan Marakeş şehrinde bulunan bu pazar, aynı zamanda ülkenin en büyük pazarı. Marakeş Pazarı’nda tatlı dükkanlarından baharatçılara, zeytinyağı satıcılarından restoranlara kadar farklı çok sayıda esnafa denk gelmek mümkün. Marakeş Pazarı, dünya tarihinin en eski pazarlarından biri olmasıyla ün salmıştır.

Adsız Kopyası

Adsız Kopyası

St. Lawrence

Kanada’nın Toronto şehrinde bulunan St. Lawrence Pazarı’nda 100’den fazla satıcı müşterilere hizmet veriyor. 1803 yılında açılan pazarda yerel yiyecek, mücevherat, giyim, çiçek ve pişmiş ürün gibi çok sayıda alandan esnaf ile karşılaşabilirsiniz. Oldukça popüler olan ve sevilen St. Lawrence Pazarı’nı ziyaret etmek için en ideal gün ise Cumartesi.


Kapalı Çarşı

Üç binden fazla esnafı bir araya getiren Kapalı Çarşı, ticari yönünün yanı sıra İstanbul’un ve ülkemizin en önemli kültürel sembollerinden biri. Şehrin turistik semtlerinden Beyazıt’ta bulunan Kapalı Çarşı, 500 yıllık köklü bir geçmişe sahip. Bu tarihi pazarda esnaf; halı, kilim, fener, mücevherat, seramik, kıyafet, kumaş, deri ürün ve baharat gibi çok sayıda ürünün satışını gerçekleştiriyor. Kapalı Çarşı’yı Pazar günü hariç haftanın her günü ziyaret edebilirsiniz.

Adsız Kopyası

Adsız Kopyası

Mercado Central

Şili’nin başkenti Santiago’da bulunan Mercado Central; çeşitli sebzelerin, meyvelerin ve bölgeye ait özel ürünlerin satıldığı bir pazar. Mimarisiyle dikkatleri üzerine çeken pazar aynı zamanda turistlerin uğrak noktaları arasında yer alıyor. Ünlü Şilili mimar Fermin Vivaceta tarafından tasarlanan Mercado Central, İngiltere’den gelen demirler ile inşa edilmiş. Şili’ye yolunuz düşerse bu popüler pazarı ziyaret ederek keyifli vakit geçirebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.


Chandni Chowk

Hindistan’ın Delhi şehrinde bulunan Chandni Chowk Pazarı, ülkenin en kalabalık pazarı olma özelliğini taşıyor. Bu özelliğiyle dünyanın en yoğun pazarlarından olan Chandni Chowk, 2.500’den fazla esnafa ev sahipliği yapıyor. Haftanın 7 günü açık olan pazarda, başta şekerleme, kitap, kıyafet, ayakkabı, deri ürün ve elektronik ürün olmak üzere neredeyse aklınıza gelen her ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz.

Adsız Kopyası