Adsız (2400 x 572 px)

Esnafın can dostu olan 5 sevimli hayvan

Martı

Tahmin edin, martı denince akla hangi esnaf kolu geliyor? Balıkçı, diyenler doğru yanıtı verdi bile. Rızkını sevimli dostlarımızla paylaşan esnaflardan olan balıkçılarımız, vira bismillah diye başladıkları her yeni mesai gününde martıları teknelerinde ağırlıyor, onlara tuttukları balıklardan ikram ediyor. Paylaştıkça bereketin arttığına inanan balıkçı esnafımız, martılarla her daim uyum halinde ve onları kabullenmiş durumda. İkili, her zaman dalgalar üzerinde muhteşem manzaralar oluşturuyor.

Adsız (880 x 880 px)

Adsız (880 x 880 px)

Köpek

Bilindiği üzere köpekler “sadık dostlar” olarak tanımlanır. Onların bu özellikleri esnafla olan ilişkilerine de yön veriyor. Köpeklere güvenen esnafımız dükkanlarının güvenliğinin sağlanmasında onlara önemli görevler verirken, bu sevimli canların beslenmesinden konforuna kadar tüm ihtiyaçlarına da destek oluyor. Özetle, köpeklerin enafımızdaki yeri bir başkadır. 


Kedi

Hayvanlar aleminin belki de tartışmasız en popüler türü onlar olabilir. Kediler, en sevimli halleriyle hayatlarımızın tam da merkezinde. Kedilerin kasaplardaki yeri ise çok daha özel. Muhakkak, kasap dükkanı önünde bekleyen kedilere denk gelmişsinizdir. Kasap esnafımız, bu güzel canlıları düzenli olarak besler, etlerini onlarla paylaşır. Durum böyle olunca ikili arasındaki ilişki de bir hayli gelişmiştir. Kasaplar, kedilerden rahatsız olmazken, kedilerimiz ise esnafımızın mesaisine hoşluk katar. 

Adsız (880 x 880 px)

Adsız (880 x 880 px)

Muhabbet kuşu 

Hiç, bir dükkana girdiğinizde ani bir ses duyduğunuz oldu mu? Dükkanlarında muhabbet kuşu besleyen kimi esnafımız, bu sayede hem bir dost edinmiş oluyor hem de eğlenceli vakit geçiriyor. Gün içinde birbirinden güzel sesler çıkaran muhabbet kuşları, müşteriler için de ayrı bir güzellik ve keyif. İçerisinde bir hayvan dostumuzun yaşadığı dükkanların neşesini ve pozitif enerjisini tahmin etmek güç değil.


Balık

Balık beslemek artık sadece evlerde değil dükkanlarda da gördüğümüz bir alışkanlık. Esnafımız, bu sayede hem kendine bir mesai arkadaşı edinmiş oluyor hem de bir canlıya gözü gibi bakıyor. Bugün esnaf dükkanlarında birbirinden farklı tür ve seçenekte balığın beslendiğini görmek mümkün. Dükkanını hayvanlarla paylaşan esnafın her geçen gün artması dileğiyle.

Adsız (880 x 880 px)