Ana Görsel 1120x600 Kopyası

Esnaf - öğrenci dostluğuna tanık olabileceğiniz şehirler

Edirne

Modern yapısı ve insanının sıcaklığıyla batının incisi konumunda olan Edirne, öğrencilerin okumaktan ve yaşamaktan en çok keyif aldığı şehirlerimizin başında geliyor. Edirne’de okuyanlar bilir, şehrin esnafı da öğrencilere her fırsatta yardımcı olmaya and içmiş gibidir. Esnaf, daima öğrencilere kolaylık sağlamaya çalışır, kimi zaman para almadığı bile olur. Bu zaten Edirne insanının en bilinen özelliklerinden biridir. Bu şehirde esnaf için paradan ve satıştan çok daha değerli şeyler vardır.

Adsız Kopyası

Adsız Kopyası

Bursa

Ülkemizde 2019 yılında yapılan bir araştırmaya göre Bursa, öğrencilerin yaşamaktan en çok keyif aldığı 6. şehrimiz. Sadece Uludağ Üniversitesi bile başlı başına bir şehri andıran Bursa’nın her yanında, öğrencilere duyulan sevgiyi görmek mümkün. Bu sevginin deneyimlenebileceği yerlerin başında ise şehrin esnafı geliyor. Güzel şehir Bursa’da her an esnafın hoşgörüsüne ve ikramlarına denk gelebilirsiniz. Bursa, keyifle okunabilecek şehirlerimiz arasında yer alıyor.


Eskişehir

Türkiye’de “öğrenci şehri” denince hepimizin aklına muhtemelen ilk olarak Eskişehir gelecektir. Eskişehir’de sadece esnafın değil tüm şehrin öğrencilere karşı yoğun bir sevgisi ve ilgisi olduğu artık bilinen bir gerçek. Aynı zamanda ülkemizin en nezih kentlerinden biri olan Eskişehir’de, esnafın naifliğini ve hoşgörüsünü deneyimlememiş öğrenci neredeyse yoktur. Eskişehir, her dönem öğrencilerin favori kentlerinden biri olmayı başarmıştır.

Adsız Kopyası

Adsız Kopyası

Antalya

Ülkemizin turizm kenti Antalya, öğrencilerin yaşamaktan en çok keyif aldığı iller arasında yer alıyor. İkliminin güzelliği insanına da yansıyan şehirde, öğrenciler ile esnafın arası oldukça iyidir. Esnaf her daim öğrencilere yardımcı olmaya ve kolaylık sağlamaya gayret gösterir. Bunu Antalya’da okuyan veya okumuş kişiler aracılığıyla rahatlıkla teyit edebilirsiniz.


Ankara

Geçtiğimiz yıl Öğrenci Dostu Şehirler listesinin ikinci sırasında yer alan Ankara, gerçek anlamda bir öğrenci kenti olmasıyla ün salmıştır. Şehrin sakinliği, insanının yardımseverliği ve esnafın dürüstlüğü, Ankara’nın bu üne ulaşmasında etkili olmuştur. Ankara bu sayede her yıl yüzbinlerce öğrenci tarafından tercih ediliyor. Başkent Ankara’da öğrenciler ve esnaf yıllardır uyum içinde, birbirlerine destek olarak yaşamaya devam ediyor. Uyumları ve mutlulukları daim olsun diyelim.

Adsız Kopyası