Adsız Kopyası Kopyası

Esnaf babaların milli çocukları

Deniz Türüç

Süper Lig’de Başakşehir forması giyen Deniz Türüç, aynı zamanda milli takımımızın en önemli oyuncularından. Bir dönem Fenerbahçe’de de top koşturan ve orta saha pozisyonunda oynayan başarılı futbolcu, Hollanda’da uzun yıllar boyunca peynirci esnafı olarak çalışan bir babanın 3 çocuğundan biri. Türüç’ün babası yakın zamanda emekli olurken, milli oyuncu ülkemizde futbol kariyerini sürdürüyor.

Adsız Kopyası

Adsız Kopyası

İrfan Can Kahveci

Ligimizde Fenerbahçe forması giyen İrfan Can Kahveci, Başakşehir’deki başarılı performansıyla göz doldurmuştu. Çok konuşulan bir transfer sürecinin ardından sarı lacivertli takıma transfer olan yıldız futbolcu orta saha pozisyonunda top koşturuyor. Annesi ev hanımı olan Kahveci’nin babası ise motor ustası. Baba Kahveci, yetiştirip büyüterek bugünlere getirdiği ve ülkemize kazandırdığı oğluyla çok gurur duyuyor olmalı.


Zeki Çelik

Fransa ligi takımlarından Lille’de oynayan Zeki Çelik, bu sene takımıyla şampiyonluk sevinci yaşadı. Milli yıldızlarımız Burak Yılmaz ve Yusuf Yazıcı ile takım arkadaşı olan Çelik, defans pozisyonunda oynuyor. Milli takımımızın da önemli isimlerinden olan Çelik’in babası inşaat ustası olarak çalışıyor. Zeki Çelik, son yıllarda sadece Türk futbolunun değil dünya futbolunun da ses getiren ve dikkat çeken isimleri arasında yer alıyor.

Adsız Kopyası

Adsız Kopyası

Gökhan Gönül

Türk futbolunun yetiştirdiği en yetenekli oyunculardan olan Gökhan Gönül, şu anda Fenerbahçe forması giyiyor. Bir dönem Beşiktaş’ta da oynayan Gönül’ün mevkisi defans. Başarılı futbolcunun babası Ahmet Gönül bir dönem Samsun’da berber esnafı olarak çalıştı. Berberlikten kazandığı parayla Gökhan Gönül’ü yetiştiren Ahmet Gönül, ülke futbolumuzun bugüne kadarki en değerli defans oyuncularından birini bizlerle tanıştırmış oldu.Kütahya ilimiz, tarihin her döneminde zengin kil yataklarına sahip oldu. Bölge, bu özelliği sayesinde Frig, Roma ve Helen döneminde seramik üretimi alanında gelişim gösterdi; önemli eserlere ve bu alanda faaliyet gösteren esnafa ev sahipliği yaptı. Bu doğrultuda bölgenin çini sanatında da bir merkez haline gelmesi şaşırtıcı olmadı. Kütahya günümüzde de çiniciliğin Türkiye’deki ve dünyadaki en önemli merkezleri arasında yer alıyor.


Melih Demiral

Milli takımın defans hattının değişmez isimlerinden olan Melih Demiral, İtalya’nın Juventus takımında oynuyor. Hırsı ve futbol zekâsı ile dikkatleri üzerine çeken Demiral, özellikle son yıllarda rakip forvetlerin korkulu rüyası haline geldi. Annesini küçük yaşlarda kaybeden milli oyuncumuzun babası, bir dönem beton ustası olarak çalıştı. Demiral’ın doğduğu yıllarda esnaflık yapan baba, evladını tek başına yetiştirerek bugünlere getirdi.

Adsız Kopyası

Adsız Kopyası

Yusuf Yazıcı

Fransa liginde Lille forması giyen bir diğer oyuncumuz olan Yusuf Yazıcı, futbol dünyasına adını, Trabzonspor forması altında top koştururken duyurdu. Ofansif orta saha mevkiinde oynayan genç yetenek, bu yıl takımıyla şampiyonluk sevinci yaşamayı başardı. Babası inşaat ustası olan Yazıcı, Trabzon’un Merkez ilçesinde yaşayan bir ailenin 3 evladından biri. Yıldız oyuncu, bugün milli takımın değişmez isimleri arasında yer alıyor.