Adsız Kopyası Kopyası Kopyası

İş performansınızı artıracak aktivite önerileri

Eğlenceli Oyunlar

Mesainin yorucu ve sıkıcı olduğu vakitlerde esnafımız için en iyi yenilenme yöntemlerinden biri oyun oynamak olacaktır. Bu aktiviteye zaten çok yabancı olmayan esnafımız stresini tavla gibi oyunlarla rahatlıkla atabilir. Bugün esnaf dükkanlarının birçoğunda bu oyunlar bulunuyor. Biz de esnafımıza bu oyunları dükkanlarının unutulan köşelerinde tutmamalarını ve ara ara rahatlamak için kullanmalarını öneriyoruz. İş performanslarının arttığını mutlaka göreceklerdir. 

Esnaf Görseller Kopyası

Esnaf Görseller Kopyası

Keyifli molalar

İş iş, nereye kadar? Biraz da sosyalleşmek lazım. İşten sıkıldığınızda veya daraldığınızda hemen soluğu yan dükkanda veya bir çalışma arkadaşınızın yanında almanızı öneririz. Bu esnada yapacağınız keyifli bir sohbet, içeceğiniz sıcacık bir çay tüm yorgunluğunuzu ve moralsizliğinizi üzerinizden alacaktır. Çalışmaya ara vererek yapılacak eğlenceli molaların düzeltemeyeceği bir iş günü yoktur. Bizden önermesi.


Düzenli Piknikler

Pikniğin iyi gelmeyeceği kişi sayısı yok denecek kadar azdır. Bu doğrultuda komşu esnafla veya çalışma arkadaşlarıyla yapılacak keyifli piknikler kişilerin iş performanslarının artmasında son derece etkili olacaktır. Dükkandan sıkıldınız mı? Müşteriler sizi üzüyor mu? Hemen bir piknik organize edin, hem farklılık olsun hem de biraz olsun işlerden, dükkandan uzaklaşın. Bu aktiviteyi belirli aralıklarla, düzenli bir şekilde yapmayı da unutmayın.

Esnaf Görseller Kopyası

Esnaf Görseller Kopyası

Eğitimler 

Öğrenmenin yaşı ve deneyimi olmaz. Bu esnafımız için geçerli olan bir kural. Şu sıralar işler sıkmaya başladıysa, performansınızın yetersiz olduğunu hissediyorsanız belki de yeni bir şeyler öğrenmenin vakti gelmiş demektir. Hemen kendiniz ve ekibiniz için faaliyet alanınıza uygun eğitimler ayarlayın. Bu eğitimler fiziksel veya online olabilir. Alacağınız eğitimler sonucunda hem işinizi ileriye taşımanızı sağlayacak bilgiler edindiğinizi hem de performansınızın arttığını göreceksiniz.


Turnuvalar

Dükkanda görevli ekibin zaman zaman dışarıda bir araya gelmesi ve ortak aktivitelere katılması ekibin iş performansının artmasında son derece etkili olacaktır. Bunun için bir restorana gidip yemek yemektense futbol, basketbol ve masa tenisi gibi aktivitelerde buluşmak çok daha faydalı olur. Samimi ve keyifli ortamların oluştuğu bu aktiviteler aynı zamanda iş arkadaşlarına dükkan ve ofis dışında vakit geçirme fırsatını sunacaktır. 

Esnaf Görseller Kopyası