Arnikon Mühendislik ve Vinç Sistemleri

DÜNYAYI KALDIRDI!

Vinç sistemleri ve kaldırma ekipmanları konusunda büyük tecrübeye sahip olan Arnikon kısa sürede büyük işler başardı. Önce yerli pazarın üretim standartlarını dünya seviyesine çıkaran firma ardından kendi imzasını taşıyan VDH serisi vinç sistemleri ile dünyada söz sahibi bir marka haline geldi.

Haber: Tarık Dağlı

Arnikon Mühendislik ve Vinç Sistemleri genç bir şirket olsa da sahiplerinin uzun tecrübelerini yeni bir markayla hayata geçirmek adına 2014 yılında kuruldu. Sektörde yılların vermiş olduğu tecrübe ve bilgi birikimini mühendislik ile buluşturmuş olan firma,  yeni markası kısa sürede vinç sistemlerine yeni bir bakış açısı kazandırdı. Yılların deneyimin yüksek Ar-Ge yatırımı ve yenilikçi ürünlerle birleştiren firma bu sayede hem Avrupai üretimi ülkemize taşıdı hem de yurt dışında rekabet edebilirliğini maksimum seviyede tutmayı başardı. Sektörde mühendislikte tasarım, üretimde kalite prensibini benimseyen, fiyat politikası değil kalite politikası belirleyen işletme, sektöründe attığı inovatif adımlarla örnek alınan bir marka haline geldi.

Kaldırma ve istifleme ekipmanları konusunda sektöre ağırlığını koyan firma, mühendislik ve tasarımı birleştirerek alışılagelmiş vinç sistemlerine yeni bir bakış açısı getirdi. Sanayide ihtiyaç duyulabilecek her türlü sistemi tasarlayıp üretebilecek bir alt yapıya sahip hale gelen Arnikon bu sayede her çeşit müşteriye daha önce hiç tasarlanmamış özel ürünler ve çözümler geliştirerek dünyada adını duyurmayı başardı.

Elektrikli vinç sistemleri temelinde gezer vinç, portal vinç, gezer vinç arabaları, vinç yürüyüş takımları ve tüm vinç aksesuarlarını üreten şirket bunların yanında özel tasarım vinçleri de ekleyerek sektöre damga vurdu. Arnikon, özellikle isteğe göre tasarlanan proses vinçleri konusunda tamamen kendi geliştirip ürettiği döner traversli vinç sistemleri, ex-proof vinç sistemleri, havuz vinçleri ve tekne-yat kaldırma vinç sistemleri ile dünya çapında bir marka olma yolunda çok önemli adımlar atmayı başardı.

Şirketin Genel Müdürü Bayram Ayçiçek, Arnikon'un gelecek hedeflerini şu sözlerle anlattı:

"Yılların deneyimini Arnikon adıyla ve yenilikçi bakış açısıyla birleştirmeyi hedeflemiştik. Çok kısa sürede bunu gerçeğe dönüştürdük. Amaçlarımızdan biri sanayicinin yurt dışına yönelen ihtiyacını iç pazarda çözebilme imkanı sağlamaktı. Dünyada geçerli olan üretim standardını Türkiye'ye taşıyarak bunu da başardık. Ardından vinç sistemlerine yeni bir bakış açısı kazandırarak dünya standartlarının üzerine çıkmayı hedefledik. Tasarımını yaparak geliştirdiğimiz VDH serisi vinç arabaları ve vinç yürüyüş takımları sektörde örnek bir mühendisliğe sahip. Bu seri ile vinç yürütme sistemlerinde istenilen hızlara ve hassasiyetlere ulaşmak mümkün. Kendi imzamızı taşıyan bu ürünle dünyada ses getirecek ürün geliştirmeyi de başardık. Bundan sonra dünyada her ürünü takip edilen global bir marka olmayı hedefliyoruz."