Işıl Mühendislik

ŞAŞIRTAN TEKNOLOJİ!


Esnek havalandırma boruları üretiminde uzmanlaşan IŞIL AŞ yenilikçi karakteri sayesinde geliştirdiği her ürünüyle hem müşterilerini şaşırtıyor hem de dünyada benzeri olmayan uygulamalara imza atıyor. Şirket son olarak ürettiği Flexiva markalı ürünü ile adeta dünyada çığır açtı.
 
                                                                                                                                           Haber: Tarık Dağlı

 
IŞIL Mühendislik, 1998’de İstanbul’da kurulurken kısa sürede IŞIL AŞ olarak esnek havalandırma boruları ve kanal konektörleri üretmeye başladı. ESBO ve KUGAR markalarına imza atan şirket bu sayede kısa sürede sektörün önde gelen firmalarından biri oldu.

Üretimini talepler doğrultusunda arttıran IŞIL AŞ, müşterilerine her fırsatta yeni ve daha önce piyasada hiç görülmemiş ürünler sunarak yenilikçi kimliğinin ve AR-GE’ye verdiği önemin faydasını gördü. Şirket 2012’de 45 ülkeye ihracat yapan bir dev haline gelirken inovatif karakterinin en önemli meyvelerini bu tarihten sonra topladı.
 
Her türlü fan, cihaz ve havalandırma ekipmanına bağlantısını sağlayan, mevcut bağlantı sistemlerinden farklı olarak esnek havalandırma kanalına vidalanarak montaj edilen Işıltak ürünü ile sektörde adeta devrim gerçekleştirdi. Piyasada benzeri olmayan bu ürün, IŞIL mühendisliğinin en önemli kalemi olmayı başardı. IŞIL AŞ kısa süre sonra ise en çevreci proje ödülünü kazanan, tam laminasyonlu esnek hava kanalı ‘Artist’ gibi heyecan verici bir işe daha imza attı. Bu iki ürün ile dünya çapındaki fuarların parlayan yıldızı haline gelen şirket 2014’te alışkanlık haline getirdiği yenilikçi ürünlerine bir yenisini daha ekledi.
 
Şirketin kurucusu ve sahibi Salih Börekçioğlu: “Yeni vizyon¸ yeni ürünler ve yeni hizmet anlayışımızı en iyi yansıtacak vasıtalardan biri şüphesiz ki yeni bir marka olabilirdi. İşte Flexiva bu anlayış ve arayışın bir ürünü olarak doğdu. Flexiva sadece ürünleriyle değil¸ benzersiz kalite ve fiyat avantajı¸ taşıdığı marka ruhu ve kişiliğiyle de girdiği alanlarda yepyeni bir hava estiriyor.” diyerek ürün geliştirmeye verdikleri önemi de anlattı.

Esnek hava kanallarında hava sızdırmazlığı, esneme, bükülme, sıkıştırılabilme yeteneği, darbe ve yanmaya karşı dayanıklılığı ve çevre dostu olması ile tüm özellikleri barındıran ilk ürün olan Flexiva'yı geliştiren IŞIL mühendislik bir kez daha sektörde çığır açtı. Tüm dünyada büyük ilgi gören ürün sayesinde 2014’te 70’e yakın ülkeye ihracata başladıklarını söyleyen Börekçioğlu, kendi geliştirdikleri ürünlerle dünya çapında bir üne kavuştuklarını söyledi. Börekçioğlu yakın gelecekte hedeflerini ise ; “Tüm dünyada sektörün en bilinen üreticileri arasına girmek.” diye açıklıyor.