Pe-Ga Otomotiv

DÜNYA ONLARIN PEŞİNDE!
 
2008'den beri hava süspansiyon sistemleri üretimi yapan Pe-Ga Otomotiv müşteri ihtiyaçlarını dikkatlice dinleyerek her defasında dünyadaki benzerlerinden daha verimli ve fiyat avantajlı ürünler geliştirdi. İngiltere ve Almanya gibi otomotiv devlerine en kaliteli ürünü veren şirket kendi tasarımları sayesinde kısa süre içinde üretiminin yüzde 95'ini ihraç etmeyi başardı

                                                                                                                                              Haber: Tarık Dağlı

Otomotiv yan sanayisinde 2008 yılında körük üretim faaliyetine başlayan Pe-Ga Otomotiv A.Ş., makine tesis ve kalıp yatırımı yaparak kendi geliştirdiği ürünler üzerine yoğunlaştı ve kısa süre içinde önemli başarılara imza attı. Hedef olarak yurtdışı pazarını seçen, AR-GE’ye yatırım yapan ve yeni ürün geliştirmekten kaçınmayan firma yurt dışındaki muadillerine göre daha dayanıklı, fiyat avantajlı ve daha verimli ürün tasarımları ile adını hem marka olarak hem de kalite olarak başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünyada belirgin bir yere taşımayı başardı. Üst düzey bir rekabet savaşının yaşandığı sektörde Ar-Ge ve laboratuar yatırımları, üretim sürecine özel makine geliştirme çalışmaları, farklı üretim teknikleri ile dünyada rekabetçi olmayı başaran Pe-Ga Otomotiv üretiminin yüzde 95’sini ihraç etmeyi başardı. Pe-Ga Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Tuncer “Firmamız sadece sektöre yön veren ürünler geliştirmekle kalmadı müşteri memnuniyetini de esas kabul etti. Tüm kalite sorunlarıyla bire bir ilgilendik ve müşterilerin memnuniyetini bizim hep en üst düzeyde ürünle geliştirmemize önayak oldu. Sektörde yeni olmamıza rağmen dünya devleri ile rekabet ediyoruz” diyerek kısa sürede yaptıkları büyük işi kısaca anlatıyor.

Otobüs, TIR ve kamyonlarda kullanılan ve konforu artıran hava süspansiyon sistemleri üreten firmanın ihracat yaptığı ülkelerin başında dünyanın en önemli otomotiv markalarını çıkaran İngiltere, Almanya gibi sektörde iddialı ülkeler geliyor. Ama onlar dünya standartlarını bile geliştiren ürünleri sayesinde marka üreticilerin bulunduğu ülkelere bile girebiliyor. Firma son olarak ise Doğu Avrupa, Kazakistan, Türk Cumhuriyetleri, Ortadoğu ve Afrika pazarında da en iddialı marka olmayı hedefleyerek bu pazarların beklentilerini karşılayacak.

Pe-Ga Otomotiv, ELT markasıyla yeni bir ürün pazara sundu. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Tuncer şirketin yeni hedef ve ürününü ise şu sözlerle anlattı: “Avrupa ve Rusya’ya yaptığımız ihracat sayesinde Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri arasına girdik. Şimdi ise yeni pazarlara girmeyi hedefliyoruz. Bunun için geliştirdiğimiz ELT markalı ürünler ile Ortadoğu ve Afrika pazarına gireceğiz. Bu sayede dünya markası olma özelliğimizi iyice pekiştireceğiz.”