KOBİ'lere Enerji Veren Kredi Paketi

KOBİ’lerin tesislerinde aydınlatma ve elektrik ihtiyaçlarını karşılamalarına yönelik rüzgar türbini (RES) ve güneş paneli ile (GES) yatırım yapan firmaların kredi ihtiyaçları için KOBİ'lere Enerji Veren Kredi Paketi oluşturulmuştur.
 
Kendi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla elektrik enerjisi üretmek isteyen KOBİ segment müşterilere finansman desteği sağlanması amaçlanmaktadır.
 
KOBİ’lere Enerji Veren Kredi ile, ülkemizin enerji ithalatının azaltılmasına katkıda bulunarak, KOBİ’lerin lisans prosedürleriyle uğraşmadan yenilenebilir enerji yatırımı yapmaları ve elektrik giderlerinde tasarruf etmeleri amaçlanmaktadır. Üretilen elektrik, firmaların sadece öz tüketimlerinde kullanılacaktır. Bu kredi ile, kurulu gücü 1 MW’a kadar olan yenilenebilir enerji projelerinin hayata geçirilmesi sağlanacaktır.
 
Güneş ve rüzgar enerjisine dayalı elektrik üretmeyi, kendi elektriklerini üreterek operasyonel masraflarını azaltmayı hedefleyen KOBİ segment müşterilerimiz ve Güneş paneli ve rüzgar türbini üretimi yapan firmalar krediden faydalanabilecektir.
 
İndirimli Faiz Oranlı KOBİ'lere Enerji Veren Kredi Paketi ile KOBİ'lerin ihtiyaç duydukları finansman desteğinin yanında uygun fiyatlarla GES Paket Sigortası/RES Paket Sigortası sunulacaktır. Ayrıca  6 ay süre ile çeşitli Bankacılık İşlemlerinin Ücretsiz gerçekleştirilmesini sağlayacak KOBİ Enerji Masraf Paketi hediye edilecektir. 

Kredi Özellikleri

Kredi TL, YP (USD/EUR) olarak kullandırılabilecektir.
 
Kredi Limiti: Proje bazında KOBİ'lerin ihtiyacına ve kredi değerliliğine göre belirlenecektir.
 
Kredi Türü: Aylık Eşit Taksitli veya 3 ya da 6 Ayda Bir Eşit Taksitli ve 3 ya da 6 Ayda Bir Dönemsel Taksitli
 
Kredi Vadesi: İşletme Kredilerinde azami 1 yıl anapara ödemesiz dönem olmak üzere toplam 4 yıl vade,
Yatırım Kredilerinde azami 2 yıl anapara ödemesiz dönem olmak üzere toplam 7 yıl vade uygulanabilecektir.

KOBİ'lere Enerji Veren Kredi Paketi'nde Yer Alan Diğer Ürünler

1. KOBİ Enerji Masraf Paketi
 
Krediden faydalanacak KOBİ'lere detayları aşağıda yer alan KOBİ Enerji Masraf Paketi 6 boyunca ücretsiz olarak sunulacaktır.

KOBİ Enerji Sektörü Masraf Paketi
İşlemler
Halkbank Şubelerinden
Aylık Paket Fiyatı
EFT
5 Adet
6 Ay
Ücretsiz
Havale
10 Adet
Çek Karnesi (TL)
1 Adet
Diğer Banka/Bankamız Çek Tahsilatı
Sınırsız*

  * 499 ile sınırlıdır.

2. GES Paket Sigortası/RES Paket Sigortası
 
Bankamız iştiraki Halk Sigorta A.Ş.’nin RES ve GES projelerine özel teminatları içeren sigorta paket poliçeleri bulunmaktadır. Bu kredi paketi kapsamında firmalar sigorta poliçelerinden özel fiyatlarla faydalanabileceklerdir.
Bu ürünümüz ile ilgileniyor ve daha detaylı bilgi almak istiyorsanız;