Su Ürünleri ve Balıkçılık Kredisi

Coğrafi anlamda üç tarafı denizlerle çevrili olması ile avantaja sahip olan ülkemizde yer alan balıkçılık sektöründeki ihtiyaçlar için Su Ürünleri ve Balıkçılık Kredisi oluşturulmuştur.
 
Kredi, denizlerde, iç sularda ve beton/toprak havuzlarda su ürünleri yetiştiriciliği ile denizlerde ve iç sularda su ürünleri avcılığı faaliyetleri ile uğraşan gerçek/tüzel kişi üreticilerin söz konusu faaliyetlerine yönelik ihtiyaçları için sunulacaktır.
 
Su ürünleri yetiştiriciliğinde iyi tarım uygulamalarının geliştirilmesi, doğal kaynakların korunması, bu kapsamda, denizlerde, iç sularda ve beton/toprak havuzlarda her türlü balık avcılığı/yetiştiriciliği ile kerevit, istiridye, karides, kurbağa, midye vb. su ürünlerinin yetiştirilmesine yönelik yatırım ve üretim faaliyetlerinin finansmanına yönelik olarak kredi kullandırılabilecektir.
  • İşletme Kredisi olarak; Faaliyetlerle ilgili her türlü alet ve ekipmanların bakım-onarım giderleri ile sigorta, buz, kasa vb. alımı; yetiştiricilikte yavru, balık, yem, ilaç, yakıt vb. giderler ile avcılıkta tekne bakım-onarımı, yakıt, işçilik vb. giderleri,
  • Yatırım Kredisi olarak;  Her türlü avlanma ve yetiştirme araç-gereçlerinin alımı; üretme havuzu, soğuk hava deposu gibi binaların yapımı; motor, tekne, balıkçı gemisi, balık bulucu sistemler ile balık ağı alımı; açık deniz balıkçılığında dalyan, kafes vb. üretim tesisine yönelik harcamalar ile üretme havuzları, işletme binaları ve bunları tamamlayıcı nitelikteki sabit makinelerin alımı krediye konu olabilecektir.

Ayrıca sektördeki firmalara kredi kapsamında 6 ay süre ile çeşitli Bankacılık İşlemlerinin Ücretsiz gerçekleştirilmesini sağlayacak Su Ürünleri ve Balıkçılık Masraf Paketi hediye edilecektir. 

Kredi Özellikleri

Kredi TL, YP (USD/EUR) olarak kullandırılabilecektir.
 
Kredi Limiti: Proje bazında KOBİ'lerin ihtiyacına ve kredi değerliliğine göre belirlenecektir.
 
Kredi Türü: Aylık Eşit Taksitli veya 3 ya da 6 Ayda Bir Eşit Taksitli ve 3 ya da 6 Ayda Bir Dönemsel Taksitli
 
Kredi Vadesi: İşletme Kredilerinde azami 1 yıl anapara ödemesiz dönem olmak üzere toplam 4 yıl vade,
Yatırım Kredilerinde azami 2 yıl anapara ödemesiz dönem olmak üzere toplam 7 yıl vade uygulanabilecektir.

Hediye Su Ürünleri ve Balıkçılık Masraf Paketi

Su Ürünleri ve Balıkçılık Masraf Paketi
 
Krediden faydalanacak KOBİ'lere detayları aşağıda yer alan Su Ürünleri ve Balıkçılık Masraf Paketi 6 boyunca ücretsiz olarak sunulacaktır.

Su Ürünleri ve Balıkçılık Masraf Paketi
İşlemler
Halkbank Şubelerinden
Aylık Paket Fiyatı
EFT
5 Adet
6 Ay
Ücretsiz
Havale
10 Adet
Çek Karnesi (TL)
1 Adet
Diğer Banka/Bankamız Çek Tahsilatı
Sınırsız*

 

 * 499 ile sınırlıdır.
Bu ürünümüz ile ilgileniyor ve daha detaylı bilgi almak istiyorsanız;