Otomotiv Yan Sanayii Destek Paketi

Global ekonominin lokomotifi durumundaki otomotiv ana sanayine aksam ve parça tedarik eden bir sanayi kolu olan otomotiv yan sanayiinde faaliyet gösteren firmaların desteklenmesi ve sektörün gelişmesi amacıyla “Otomotiv Yan Sanayii Destek Kredisi” oluşturulmuştur.
 
Otomotiv Yan Sanayii Destek Paketi ile sektörde faaliyet gösteren KOBİ'lerin; işletme ve yatırım kredisi ile TL/YP teminat mektubu ve diğer gayri nakit kredi ihtiyaçları için  uygun faiz oranları ile destek sağlanacaktır.
  • Yatırım Kredileri ile, Otomotiv Yan Sanayii sektöründe faaliyet gösteren firmaların makine, teçhizat vb. sabit kıymet yatırımlarının finansmanı sağlanacaktır.
  • İşletme Kredileri ile, Şirketlerin faaliyet döngüleri için gerekli olan, işletme sermayesi ihtiyacını doğuran hammadde, yardımcı madde, işletme malzemesi, personel giderleri, faaliyet giderleri, hizmet teminine yönelik harcamalar vb. karşılanabilecektir.
Ayrıca sektörde faaliyet gösteren firmalara paket kapsamında Makine Sigortası ve 6 ay süre ile çeşitli Bankacılık İşlemlerinin Ücretsiz gerçekleştirilmesini sağlayacak Hediye Otomotiv Yan Sanayii Masraf Paketi ayrıcalıkları da sunulacaktır.

Kredi Özellikleri

Kredi TL, YP (USD/EUR) olarak kullandırılabilecektir.
 
Kredi Limiti: Proje bazında KOBİ'lerin ihtiyacına ve kredi değerliliğine göre belirlenecektir.
 
Kredi Türü: Aylık Eşit Taksitli veya 3 ya da 6 Ayda Bir Eşit Taksitli ve 3 ya da 6 Ayda Bir Dönemsel Taksitli
 
Kredi Vadesi: İşletme Kredilerinde azami 1 yıl anapara ödemesiz dönem olmak üzere toplam 4 yıl vade,
Yatırım Kredilerinde azami 2 yıl anapara ödemesiz dönem olmak üzere toplam 7 yıl vade uygulanabilecektir.

Ücretsiz Sunulacak Ürün ve Hizmetler

1. Otomotiv Yan Sanayii Masraf Paketi
 
Krediden faydalanacak KOBİ'lere detayları aşağıda yer alan Otomotiv Yan Sanayii Masraf Paketi 6 boyunca ücretsiz olarak sunulacaktır.

Otomotiv Yan Sanayii Masraf Paketi
İşlemler
Halkbank Şubelerinden
Aylık Paket Fiyatı
EFT
5 Adet
6 Ay
Ücretsiz
Havale
10 Adet
Çek Karnesi (TL)
1 Adet
Diğer Banka/Bankamız Çek Tahsilatı
Sınırsız*

 * 499 ile sınırlıdır.

2. Makine Sigortası

Kredi konusu yeni makinelere, kredi vadesi boyunca Yangın, Doğal Afet, Hırsızlık ve Makine Kırılması Sigortası yapılmalıdır.

Bankamızca kullandırılan kredi ile finanse edilen makinenin Halk Sigorta tarafından sigortalanması durumunda kredi tutarı kadar “KOBİ Makine Kırılma Poliçesi” hediye edilecektir.
 
Bu ürünümüz ile ilgileniyor ve daha detaylı bilgi almak istiyorsanız;