İmalat Sektörü'ne Özel

Halkbank’tan imalatçı KOBİ’lerine özel BSMV istisnası ;
 
Halkbank'ta her türlü üretim ya da bakım-onarım faaliyetinde bulunan imalat ve tarıma dayalı sanayi işletmeleriniz için kullandığınız kredilerde %5 BSMV istisnası uygulanmaktadır.  Ayrıca teminat oluşturamamanız durumunda projenize göre Kredi Garanti Fonu'nun (KGF) kefaletini de kullanabilirsiniz.

İmalatçı KOBİ firmasıysanız, işinizi büyütmek için gerekli olan ham ve yardımcı madde temini, makine ekipman alımı,  ile diğer işletme giderlerinizin finansmanı için “İmalat Sektörü Destek Paketi” kapsamında ödemesiz dönemli, uzun vadeli kredi işletme ve yatırım kredilerini kullanabilirsiniz.  Teminat mektubu ihtiyaçlarınızı Şubelerimizden karşılayabilir, işyeri alım kredileri, anlık ve acil ödemelerinizde kullanabileceğiniz Dost Hesap Kredisi, ürünlerinden de faydalanabilirsiniz.

İmalatçı KOBİ’ler için Yatırım Kredileri

Bankamız Kaynaklı Orta ve Uzun Vadeli Proje Kredisi

Firmaların, yatırım, işletme sermayesi vb. ihtiyaçlarının karşılanması ve bu kapsamda geliştirmeyi tasarladıkları projelerinin desteklenmesi amacıyla kullandırılmaktadır.

Kredinin Özellikleri :

 • Kredi, yatırım kredisi olarak 3 yılı ödemesiz dönemli toplam 10 yıl vadeli ve işletme kredisi olarak da 1 yılı ödemesiz dönemli toplam 5 yıl vadeli olarak kullandırılabilir.
 • Faizler, sabit, değişken veya Trlibor, Libor ve Euribor’a endeksli olarak belirlenir ve ödemesiz dönem de dahil olmak üzere
  3 veya 6 ayda bir tahakkuk ve tahsil edilir.
  Kredi, TL veya YP olarak kullandırılabilmektedir.
 • Kredinin üst limiti işletme kredilerinde firma kredi değerliliğine göre, yatırım kredilerinde ise proje bazında belirlenir.

Makine Alım Kredisi

Makine Alım Kredisi ile yurt içi ve yurt dışından makine alımınıza  yönelik finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.TL/USD/EUR olarak, nakit akışınıza uygun geri ödeme seçenekleri ve uzun vade imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Ticari Gayrimenkul Alım Kredisi

Ticari Gayrimenkul Alım Kredimizle Fabrika binası, imalathane gibi üretim binası alımlarınızda ya da ticari amaçlı gayrimenkul alımlarınızda, ödemesiz dönem imkanı ve 10 yıla varan vade imkanlarından yararlanabilirsiniz.

İmalatçı KOBİ’ler için İşletme Kredileri

İşletme sermayesi ihtiyaçlarınız için kısa vadeli  rotatif ve spot ya da aylık eşit taksitli kredilerimizi kullanabilirsiniz. Firmanıza tanımlanacak Dost Hesap Kredisi limiti ile de çek ödemeleriniz, kısa süreli nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

İhracatçı İmalatçı Firmalara Özel Ürünler

Hem ihracat hem de imalatçı bir firmaysanız, İhracatçılara özel ihracat destek paketi kredilerimizden yararlanabilirsiniz.
 
Bu kapsamda Bankamızın, Döviz Kredisi, TL ihracat Kredisi ve Eximbank kaynaklı kredilerden  faydalanırken, Forward ve opsiyon işlemleri ile de kurdaki dalgalanmalara karşı korunma sağlayabilirsiniz.
 
Aynı zamanda geniş muhabir ağımızla, ihracat akreditif işlemlerinizi Bankamıza yönlendirebilirsiniz.

Teminat Mektubu

Faaliyetleriniz boyunca bir malın teslimi, bir işin yapılması,bir borcun ödenmesi ve benzeri konulardaki   TL/YP Teminat Mektubu ihtiyaçlarınızı indirimli komisyon oranları ile Bankamız Şubelerine başvurarak  karşılayabilirsiniz.

Halkın KOBİ Sigortası

Bankamızda, her müşterimize, kendi sektörlerine özel poliçelerle, sektör genelinde verilen en geniş teminatlar verilmektedir.

Halkın KOBİ Sigortasıyla, tek poliçede tüm teminatları sağlayabilirsiniz.. KOBİ Sigortamızla ayrıca Asistans hizmeti verildiğini de hatırlatalım. 
 
Poliçemizde Yangın, Dahili Su, Duman, Yer Kayması, Kara Ve Hava Taşıtları Çarpması, Kar Ağırlığı, Kazı Sonucu Yer Kayması, Acil Sağlık, Dahili Nakliyat(Kamyon Klozu), Yazılmayan Riskler,İzolasyon, Arızi İnşaat İşleri,Geçici Adres Nakli, Kira Kaybı, Alternatif İşyeri Masrafları, Raf-Vitrin Devrilmesi gibi otomatik teminatlar yer almakta olup, firmanız ve sektörünüze özel ek teminatlar da oluşturabilirsiniz.

KOBİ Acil Destek Poliçesi

KOBİ’lerimizin iş yaşamlarında karşılaşabilecekleri riskleri, ihtiyaçlarına daha hızlı ve etkin çözümler bulmak, Bankamızın her an KOBİ lerinin yanında olduğunu hissettirmek için; iş kaybı, iflas, ferdi kaza ve acil sağlık sorunları teminatlarını da içeren bir sigorta paketi hazırladık.

Bu sigorta paketimizle

 • İş kaybı
 • İflas
 • Ferdi Kaza
 • Acil Sağlık Sorunlarını

teminat altına aldık.

Bu ürünümüz ile ilgileniyor ve daha detaylı bilgi almak istiyorsanız;