Çay Sektörü Destek Paketi

Türkiye’de Karadeniz Bölgesi’nde doğal yollarla yetiştirilen çay bitkisi, genellikle sahip olduğu iklim koşulları ve aldığı bol yağış sebebiyle Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yetiştirilmektedir. Çay, bölgenin en önemli gelir kaynağı olup yöre ekonomisinin temel lokomotifi konumundadır. Çay sektörü, firma sayısı, yeni ürün kapasitesi ve pazar hacmi bakımından büyüyen ve potansiyeli artan bir sektör olup sektörde faaliyet gösteren firmaları desteklemek için “Çay Sektörü Destek Paketi” oluşturulmuştur.
 
Çay yetiştirme, bakımı, toplanması, taşınması ve yüklenmesi emek yoğun çalışmayla, fabrikalara intikal eden yaş çayın mamul kuru çaya dönüşmesi işlemi de teknoloji yoğun çalışmayla yapılmaktadır. Çay Sektörü Destek Paketi ile, çay sektöründe faaliyet gösteren firmaların uluslararası kalite standartlarında teknoloji düzeyi yüksek üretimlerinin desteklenmesi, atıkların değerlendirilmesi ve istihdamın artırılması hedeflenmektedir.
 
Çay sektöründe faaliyet gösteren firmaların; kuru çay üretimi yapan firmaların yaş çay alımları ile diğer işletme giderlerinin finansmanı amacıyla işletme kredisi olarak kullandırılabilecektir. Ayrıca kredi kullanan firmalara 6 Ay süre ile çeşitli bankacılık işlemlerini ücretsiz gerçekleştirebilecekleri Hediye Çay Sektörü Masraf Paketi ayrıcalığı sunulacaktır.

Kredi Özellikleri

Kredi TL olarak işletme kredisi şeklinde kullandırılacak olup;

Kredi Limiti: Azami 1.000.000 TL olup firmanın kredi değerliliğine göre firma bazında limit tahsisi yapılacaktır.

Kredi Türü: Aylık ya da 3 Ayda bir Eşit Taksitli veya Dönemsel Taksitli (Aylık ya da 3 ayda bir ödemeli)

Kredi Vadesi: 3 aya varan anapara ödemesiz dönem olmak üzere azami 18 ay.

Hediye Çay Sektörü Masraf Paketi

Krediden faydalanacak KOBİ'lere detayları aşağıda yer alan Çay Sektörü Masraf Paketi 6 boyunca ücretsiz olarak sunulacaktır.

Çay Sektörü Masraf Paketi
İşlemler
Halkbank Şubelerinden
Aylık Paket Fiyatı
EFT
5 Adet
6 Ay
Ücretsiz
Havale
10 Adet
Çek Karnesi (TL)
1 Adet
Diğer Banka/Bankamız Çek Tahsilatı
Sınırsız*

  * 499 ile sınırlıdır.

Bu ürünümüz ile ilgileniyor ve daha detaylı bilgi almak istiyorsanız;