• Girişimci Kredileri
 • Kimler Faydalanabilir?
 • Gerekli Belgeler
 • Diğer Avantajlar

 
Girişimcilerin yeni iş kurmaları ve ekonomik hayata katılmalarını desteklemek amacıyla Girişimci Kredisi ürününü geliştirdik.
 
Yeni iş fikirleri ve buluşlar “Halkbank Girişimci Kredileri”  ile hayat buluyor!
 
Farklı deneyimlere sahip ve farklı alanlarda iş fikirlerine sahip girişimcilere özel kredi seçenekleri sunuyoruz. Girişimci Kredilerimiz ile,  girişimcileri,  üniversite mezunu genç girişimcilerden, teknokentlerde faaliyet gösteren teknolojik girişimcilere kadar geniş bir yelpaze ile destekliyoruz.

Üniversite mezunu, deneyimsiz, mezun olduğu bölümle ilgili kendi işini kurmak isteyen ''Genç'' girişimciler 50 bin TL’ye kadar, mesleki kuruluşlardan eğitim sertifika/belgesi bulunan, deneyimli ve kendi iş yerini açmak isteyen ''Usta'' girişimciler de 30 bin TL’ye kadar kredi kullanabiliyor.
 
Üniversite mezunu olup, deneyim kazandığı ve eğitimini aldığı iş kolunda kendi işyerini açmak isteyen ''Cesur'' girişimciler ile ''Mucit''  girişimciler ve teknokentlerde faaliyet gösteren,  patenti alınmış her türlü buluş/icat/yeni fikri faaliyete geçirmek isteyen girişimciler ise 75’er bin TL’ye kadar krediden yararlanabiliyor. KOSGEB, TÜBİTAK, TTGV gibi kurumlardan hibe almaya hak kazanmış girişimciler de bu krediden faydalanabiliyor. 48 aya kadar vadeyle kullandırılan kredinin geri ödemesi de aylık eşit taksitli olarak gerçekleştiriliyor.
 
Kredi Seçenekleri
 
Girişimcinin eğitimi ve tecrübesine göre;  Genç Girişimci Kredisi, Cesur Girişimci Kredisi, Usta Girişimci Kredisi ve Mucit Girişimci Kredisi’lerini uygun vade, faiz ve ödemesiz dönemli geri ödeme imkanı ile sağlamaktayız.

 
Başvuru tarihi itibariyle, 1 yılı aşmamak üzere ticari faaliyette bulunan veya herhangi bir faaliyeti ya da kendine ait bir işyeri olmayıp kendi işini kurmak isteyen girişimciler faydalanabilmektedirler.
 
* Girişimci Kredilerimizden faydalanabilmek için şirket kuruluşunun tamamlanmış olması gerekmektedir.

  
* Girişimci Kredilerimizden faydalanabilmek için şirket kuruluşunun tamamlanmış olması ve aşağıdaki belgeler ile başvuru yapılması gerekmektedir.
 
Kredi Başvurusu için Gerekli Belgeler
 1. Girişimci Kredisi Başvuru Formu
 2. Firma Sahibi/Ortaklarının Kimlik Belgesi (Nüfus Cüzdanı/Ehliyet) Fotokopisi
 3. Ticaret Sicil Gazetesi veya Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Sicili Gazetesi
 4. Vergi Levhası
 5. Temsile Yetkili Kişilerin Noter Onaylı İmza Sirküleri
 6. Gelir ve Varlık Durumunu Gösteren Belgeler(Tapu, Taşıt Ruhsatı vb.)
 7. Öğrenim Durumu Belgesi/Eğitim Sertifikası
 8. Daha Önce Çalıştığı İş Yerlerini Gösteren Belgeler

 
Girişimci Kredisi kullanan müşterilerimiz, 6 ay boyunca şubelerimiz kanalıyla yapacakları hesaptan yapacakları havale işlemleri ve tahsile alınan çeklerine %50 oranında masraf indirimi uygulanacak olup, 6 ay boyunca hesap işletim ücreti alınmayacaktır.
 
Ayrıca, girişimcilere, işyeri sigortası, mesleki sorumluluk sigortası, ferdi kaza sigortası gibi sigorta ürünleri ve KOBİ-Esnaf Emeklilik Planı sigorta ürünlerimiz uygun şartlarla sunulmaktadır.

Bu ürünümüz ile ilgileniyor ve daha detaylı bilgi almak istiyorsanız;