YENİ NESİL UYKU KALİTESİ
 
2012'de kurulan şirket sadece ihracat yaparken bunu başarmak için çareyi yenilikçi ürünlerde buldu. Şirketin kendi geliştirdiği sistemler ile ürettiği yatak ve bazalar yurt dışındaki büyük ses getirirken akıllı alezler ise tam manasıyla sektöre damga vurdu.
 
Haber: Tarık Dağlı

Genç yaşta iki kardeşin tamamen yurt dışına çalışarak 2012'de kurduğu işletme kısa süre içinde yurt dışında büyük beğeni toplayarak cirosunu üçe katlamayı başardı. İhracat odaklı kurulan Turkuaz Baza Yatak A.Ş. konusunda uzmanlaşmanın öneminin bilincinde olarak, yatak ve tekstil sektörü içerisinde yurt dışındaki pazarda yer edinebilmek için deneyimin yanı sıra teknolojik ve yenilikçi ürün geliştirmenin gereksinimlerini yerine getirdi. Her zaman daha iyiyi nasıl yapacağını öğrenmeyi kendisine misyon edinen şirket bu sayede öncelikli ürünleri arasındaki bazalar için yeni ürünler tasarlayarak adını duyurdu. Şirketin kendi geliştirdiği hidrolik teknolojisi sayesinde açma kapama konusunda standartların üzerinde performans sağlayan ve kullanım kolaylıklarına sahip bazalar Turkuaz'ın girdiği pazarlarda tercih sebebi olurken, firmaya yeni pazarlara girecek şöhreti de getirdi.
 
Şirket daha sonra yine kendi geliştirdiği yay sistemi ile her noktasında ekstra yoğun dolgu malzemesini yatak yüzeyinde eşit olarak hissettirerek yepyeni ortopedik özellikler tasarlayarak pazara damgasını vurdu. Daha sonra bu yataklara iklim düzenleme teknolojisi ve antialerjik özelliği eklenirken ürünlerin içinde tamamen doğal malzeme kullanılarak muadillerinin üzerindeki standartlarda yataklar geliştirildi. Bu ürünler ile zaten standardı yüksek Avrupa pazarında önemli bir yer edinen şirket daha sonra ise yatak tekstili ürünleri tasarlamaya başladı.
 
Tecrübesini yenilikçi fikirler ve yoğun Ar-Ge ile birleştiren şirket yataklarda kullandığı iklim düzenleme teknolojisi ve antialerjik alezlere de taşıdı. Sonra bu ürünleri daha da geliştiren firma yatak ısısını ayarlayan, vücut ısısını dengeleyerek uyku için gereken optimum sıcaklığı oluşturan, terlemeyi azaltan ve yatakta oluşabilecek ter lekelerine engel olan akıllı alezleri tasarlayarak şöhretini uluslararası alanda adeta zirveye taşıdı.
 
Şirketin kurucusu Alper Emre Özay gelecek hedeflerini şu sözlerle anlattı:
 
"Şirketimizi tamamen yurt dışına çalışarak ülkeye döviz girdisi sağlamak amacıyla kurduk. Yurt dışındaki belirli pazarlara girebilmek için yüksek standartlar yakalamak ve yenilikçi olmak gerektiğini biliyorduk. Öğrenmeye hep açık olduk. Ve bu sayede hem öğrenip hem kendimizi geliştirerek önemli işler başardık. Girdiğimiz bölgelerde perakende zinciri oluşturmak, bölgesel pazarda her zaman için öncü ve lider firma olma, tüm müşteri beklentilerini karşılayarak, alışverişlerini keyfe dönüştürecek ürün ve hizmetleri sunmak ve sürekli olarak büyümeyi kendimize hedef edindik ve yaklaşık 4 yıl içinde bu hedeflerin tamamına ulaştık. Şimdi ise bugünden daha iyi olmak, kendine, şirketine, ülkesine güvenen, çalışanları ile sürekli gelişme göstermeyi hedefliyoruz. Ayrıca mobilya sektöründe de farklı ürünler tasarlayarak fiziki olarak da yeni pazarlara girmek ve uluslararası standartlarda hizmet veren önce ve lider bir firma olmak için çaba gösteriyoruz."