HIZLI BAĞLANTIDA DÜNYA MARKASI
 
1989 yılında kurulan Tamsan Bağlantı Elemanları A.Ş. “tst” markası ile Otomatik Rakor üretimi yapmaktadır. İlk başlarda belirli sektörler için ürün hazırlayan şirket zamanla hem üretim alanını hem de şöhretini geliştirdi. İnovasyona verdiği önemin meyvelerini toplayan firma kendi geliştirdiği fark oluşturan ürünler ile hem endüstri ayrımı yapmaksızın her alana ürün verdi hem de dünyada üretilen birçok marka ile uyumlu çalışan ürünlere imza attı.
 
Haber: Tarık Dağlı
 
1989'da kurulan şirket ilk gününden beri hızlı bağlantı ürünleri konusunda hizmet verdi. İnovasyona verdiği önemle kısa sürede farkını ortaya koyarak sektöründe parlayan firma; hidrolik, hava, gaz, vakum ve her türlü akışkanlarla ilgili üretim yapmaya başladı. Özellikle Ar-Ge ile geliştirdiği ürünlerle ön plana çıkan şirketin, TST markası ile ürettiği ürünler ilk başta yurt içi piyasasında sonra ise yurt dışında büyük ilgi gördü. Her geçen gün kendisini geliştiren firma, başlarda belirli sektörlere hizmet verirken zamanla kullanım alanı ayırt etmeksizin tüm endüstrilere hitap ederek ürün portföyünü geliştirdi.
 
Tamsan, başlıca kullanım alanları hidrolik, pnömatik, vakum, gaz, kimyasal akış ve su uygulamaları olan ürünlerine zamanla manifold ve rakor ürünlerinin yanı sıra hortum ve kelepçe gibi malzemeleri de kattı. İlk günden beri her türlü akışkana hızlı bağlantı (quick coupling) ürünleri tasarlayan firma, konularda lider konumda olan ve özellikle Avrupa genelinde çok yaygın kullanımı olan Oetiker firmasının quick coupling bölümünü komple üretim hatları, makineleri, know-how, patentleri, mamul ve yarı mamul stokları ile satın alarak bir anda tüm dünyaya yayıldı. Bu hamleyle Ar-Ge departmanı için bulunmaz bir altyapı sağlayan firma kendine has mühendisliğini katarak ortaya daha önce denenmemiş ürünler koymayı başardı. Özellikle robotik aksam ürünlerinde her türlü makine ile çalışabilen tool changer isimli ürünü geliştiren firma bu sayede “tst” imzalı ürünlerini de dünya markası yapmayı sağladı. Firma daha sonra pnömatik ile otomatik rakor ürünlerindeki özgün tasarımlarıyla dünya çapında bir ün kazandı. TAMSAN son olarak ise hem hidrolik hem su için kullanılan manifold çoklu bağlantı sistemleri ile adeta sektörde bir çığır açtı.
 
TST Tamsan Genel Müdürü Erhan San, şirketin gelecek hedeflerini şu sözlerle anlattı: Üretimini yaptığımız hızlı bağlantı ürünleri her endüstri dalında kullanılıyor. Özellikle tıp, ağır sanayi, savunma sanayi gibi alanlarda ürün geliştirmek çok büyük uzmanlık gerektiriyor. Biz hem yılların verdiği deneyim hem de Ar-Ge çalışmalarımız sayesinde sektör ve endüstri ayırt etmeksizin her alan için ürün tasarlayabiliyoruz. Ve bunu en basitinden en karmaşık olanına kadar kendimize has bir kalite standardında gerçekleştiriyoruz. Bu sayede firmamız yıllar içinde ihracat ağırlıklı üretim yaparak dünyanın en saygın üreticilerinden biri haline geldi. Üretimin yüzde 85'ini 5 kıtada 60'tan fazla ülkeye gönderiyoruz. Bizi dünya çapında bir marka haline getiren özelliğimiz, sektör ayırt etmeden her alan kendi mühendisliğimizi ve farkımızı katarak geliştirdiğimiz ürünler oldu. Bunlardan bazıları dünya çapında taklit edilen birer kült haline geldi. Bizim de amacımız 1989'dan beri devam eden bu başarı hikayesini yepyeni ve dünyayı şaşırtacak “tst” imzalı ürünlerle zenginleştirip alanımızda dünyanın en iyisi olmaktır.