MEDİKAL MOBİLYADA DÜNYA MARKASI
 
1996’da kurulan Mespa, medikal mobilya konusunda yılların tecrübesini yüksek teknoloji ve Ar-Ge ile birleştirdi. Şirketin kendi imzasını taşıyan elektronik doğum yatakları tüm dünyadaki standartları belirleyerek sektörde çığır açtı.
 
Haber: Tarık Dağlı
 
Mespa Sağlık Malzemeleri A.Ş. 1996 yılında Mehmet Polat tarafından Gaziantep’de kuruldu. Endüstriyel atılım, kalite, ve hastalar ile sağlık sektörü çalışanlarının tüm ihtiyaçlarına cevap veren bir marka olarak sektörde yerini aldı. Hasta yatakları, sedyeler, medikal arabalar gibi geniş ürün yelpazesiyle 65’i aşkın ülkede güvenilir bir çözüm ortağı oldu. İleri teknolojiyle, titiz kalite kontrol, sektörün ihtiyaçlarının bilinci ve Ar-Ge birimleri ile bölgesel olarak değişen taleplere hızla cevap verebilen, hastane ekipmanı üretiminde öncü bir kuruluşlar arasında yerini aldı. “Hastaların ve müşterilerin beklentilerine daha fazlasıyla cevap vermek” prensibi doğrultusunda, yataklardan paslanmaz çeliğe uzanan geniş bir yelpazede ürünler sunan Mespa, 60’i aşkın ülkede önemli bir marka haline geldi.
 
İleri teknolojiye sahip üretim hattı, titiz kalite kontrol, sektörün ihtiyaçlarının bilincinde Ar-Ge birimleri ve hepsi alanında uzman kadrosu ile Mespa, bölgesel olarak değişen taleplere hızla cevap verebilen, hastane ekipmanı üretiminde öncü bir kuruluş olmayı başardı. Kapsamlı müşteri ilişkileri ve satış sonrası hizmetleri yanında Ar-Ge’ye verdiği önem kendi mühendisliğiyle tasarladığı ürünler Mespa’nın 18 yıllık aktivite sürecinde elde ettiği global başarının arkasındaki bir diğer önemli faktör oldu.
 
Medikal mobilya konusunda yılların deneyimini yenilikçi mühendislik ile buluşturan firma bu sayede ürettiği elektronik, manuel yataklar, pediatri yatakları, sedyeler, hasta taşıma koltukları ve doğum yatakları ile sektörde fark oluşturdu. Şirketin Elegan markasıyla tasarladığı elektronik doğum yatakları ise imza ürünü oldu. 3 motorlu, elektronik başucu, yükseklik ayarları, trendelenburg ve ters trendelenburg mekanizması, antimikrobiyal, sıvı geçirmez, aleve dayanıklı ve hava geçirgen şilte, çıkarılabilir ayakucu şiltesi, paslanmaz çelik atık küveti, kilitlenebilen ve gizlenebilen ABS yan korkuluklar, ABS kaplı alt şase, gibi özellikleriyle bir ilk olan bu yatak sektörde taklit edilen bir ürün haline geldi.
 
Mespa Sağlık Malzemeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Polat şirketin hedefleriyle ilgili şöyle konuştu: “Sağlık sektörünü gözlemleyerek hastalar ve hastane çalışanları için en uygun koşulların oluşturulmasına yardımcı olacak ürünler geliştirmek ve üretmek, bu ürünleri müşteri tatmini amaçlayan yüksek hizmet kalitesiyle birleştirerek alanında fark yaratan bir şirket olmayı hedefledik ve bunu başardık. Bundan sonra da farklı yaklaşımı ve standartların üstünde ürünleri ile sağlık sektörünün dinamiklerini değiştiren dünya çapında bir çözüm ortağı olmayı amaçlıyoruz. Türkiye pazarındaki lider konumumuzun sorumluluğunun farkındayız ve bu bilinçle belirlediğimiz yüksek hedeflerimiz var, bunu da çıkardığımız her yeni ürüne yansıtıyoruz ve hastane mobilyası alanında çıtayı yükseltmeye devam edeceğiz.”