Sorular içinde arama yapmak istiyorum.
Kategori içinde arama yapabilirsiniz.
Kategori listeleri için tıklayınız.
Sıkça Sorunlan Sorular arşivimizden yararlanabilirsiniz.
Kategori seçerek veya arama yaparak sorunuzun cevabına kolayca ulaşabilirsiniz.

Eczacılık yapıyorum, eşim de avukat. Hazine destekli kredi kullanabilir miyiz?

Bankamızca esnaf ve sanatkarlara kullandırılan Hazine destekli kredilerden sadece esnaf ve sanatkarlar faydalanabilmektedir.

Hazine destekli kredi kullandırımlarında kefiller için eş rızası şartı aranıyor mu?

Yapılan yasal düzenleme uyarınca, esnaf ve sanatkarlara kullandırılan Hazine destekli kredilerde kefilin eş rızası alınması şartı kaldırılmıştır.

Basit usulde çalışan bir esnafım. Diğer bankalar mali verilerim yetersiz olduğu için kredi kullandırmıyor. Hazine destekli kredi kullanabilir miyim?

Basit usulde çalışan esnaf ve sanatkarlara Hazine destekli kredi kullandırımlarında mali veri ve belgeleri konusunda gerekli kolaylık sağlanmaktadır.

Yeni iş kurduğum için uzun vadeli kredi kullanmak istiyorum. Kredilerinizin azami vadesi ne kadardır?

Esnaf ve sanatkarlara kullandırılan Hazine destekli kredilerde azami vade 5 yıldır.

Esnaf ve sanatkarlara faizsiz kredi kullandırıyor musunuz

Esnaf ve sanatkarlara kullandırılan Hazine destekli kredilerde faizsiz kullandırım bulunmamaktadır. Ancak piyasa koşullarına göre uygun faiz (1 yıla kadar vadede yıllık %4, 1 yıldan uzun vadede yıllık %5) oranlarıyla kullandırım yapılmaktadır.

Ticaret odalarına kayıtlı olanlar esnaf ve sanatkarlara kullandırılan Hazine destekli kredilerden faydalanabilir mi?

Bankamızca esnaf ve sanatkarlara kullandırılan kredilerden yararlanabilmek için esnaf siciline ve esnaf odasına kayıtlı olmalıdır. Ticaret odasına kaydı bulunanlar bu kredilerden yararlanamazlar.

Esnaf ve sanatkarlara kullandırılan kredilerde uygulanan Hazine Faiz destek oranı kaçtır?

2013 yılı Bakanlar kurulu kararına göre esnaf ve sanatkarlara kullandırılacak hazine destekli kredilerde Hazinece karşılanacak faiz destek oranı %50'dir.

Esnaf ve Sanatkarlara kullandırılan Hazine destekli kredilerde Hazine desteği nasıl belirlenmektedir?

Bankamızca esnaf ve sanatkarlara kullandırılan Hazine destekli faiz kredilerinde Hazine tarafından verilecek faiz destek oranı, her yıl yayımlanan Bakanlar kurulu kararı ile belirlenmektedir.

Esnaf ve Sanatkarlara sağlanan kredilerin faiz oranları hakkında bilgi alabilir miyim?

Bankamızca esnaf ve sanatkaralara kullandırılan hazine faiz destekli kredilerde 1 yıla kadar vadeli kredilerde yıllık %4, 1 yıldan uzun vadeli kredilerde ise yıllık %5 faiz uygulanmaktadır.

Herhangibir Esnaf ve Sanatkarlar Odasına kayıtlı değilim. Esnaflara yönelik kullandırdığınız Hazine Destekli kredinizden yararlanabilir miyim?

Bankamızca esnaf ve sanatkarlara kullandırılan Hazine Destekli krediden faydalanabilmeniz için mutlaka Esnaf ve Sanatkarlar Odasına kayıtlı olmanız gerekmektedir.