Sorular içinde arama yapmak istiyorum.
Kategori içinde arama yapabilirsiniz.
Kategori listeleri için tıklayınız.
Sıkça Sorunlan Sorular arşivimizden yararlanabilirsiniz.
Kategori seçerek veya arama yaparak sorunuzun cevabına kolayca ulaşabilirsiniz.

Eczacılık yapıyorum, eşim de avukat. Hazine destekli kredi kullanabilir miyiz?

Bankamızca esnaf ve sanatkarlara kullandırılan Hazine destekli kredilerden sadece esnaf ve sanatkarlar faydalanabilmektedir.

Hazine destekli kredi kullandırımlarında kefiller için eş rızası şartı aranıyor mu?

Yapılan yasal düzenleme uyarınca, esnaf ve sanatkarlara kullandırılan Hazine destekli kredilerde kefilin eş rızası alınması şartı kaldırılmıştır.

Basit usulde çalışan bir esnafım. Diğer bankalar mali verilerim yetersiz olduğu için kredi kullandırmıyor. Hazine destekli kredi kullanabilir miyim?

Basit usulde çalışan esnaf ve sanatkarlara Hazine destekli kredi kullandırımlarında mali veri ve belgeleri konusunda gerekli kolaylık sağlanmaktadır.

Yeni iş kurduğum için uzun vadeli kredi kullanmak istiyorum. Kredilerinizin azami vadesi ne kadardır?

Esnaf ve sanatkarlara kullandırılan Hazine destekli kredilerde azami vade 5 yıldır.

Esnaf ve sanatkarlara faizsiz kredi kullandırıyor musunuz

Bankamızca esnaf ve sanatkarlara kullandırılan Hazine faiz destekli kredilerde faizsiz kullandırımlardan; Kaybolmaya Yüz Tutan Meslek Kollarında Faaliyet Gösterenler, Ustalık Belgesi Sahibi Olup Yeni İşyeri Kuranlar ile Genç Girişimci esnaf ve sanatkarlar faydalanabilmektedir.

Ticaret odalarına kayıtlı olanlar esnaf ve sanatkarlara kullandırılan Hazine destekli kredilerden faydalanabilir mi?

Bankamızca esnaf ve sanatkarlara kullandırılan kredilerden yararlanabilmek için esnaf siciline ve esnaf odasına kayıtlı olmalıdır. Ticaret odasına kaydı bulunanlar bu kredilerden yararlanamazlar.

Esnaf ve sanatkarlara kullandırılan kredilerde uygulanan Hazine Faiz destek oranı kaçtır?

Resmi Gazete’ de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı kapsamında, esnaf ve sanatkarlara kullandırılacak Hazine Faiz Destekli kredilerde Hazine tarafından karşılanacak faiz destek oranı %50'dir.

Esnaf ve Sanatkarlara kullandırılan Hazine Faiz Destekli kredilerde Hazine desteği nasıl belirlenmektedir?

Bankamızca esnaf ve sanatkarlara kullandırılan Hazine Faiz Destekli kredilerinde Hazine tarafından verilecek faiz destek oranı, her yıl yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenmektedir.

Esnaf ve Sanatkarlara sağlanan kredilerin faiz oranları hakkında bilgi alabilir miyim?

Bankamızca esnaf ve sanatkarlara kullandırılan Hazine Faiz Destekli kredilerde yıllık faiz oranı %4,5 olarak uygulanmaktadır.

Herhangibir Esnaf ve Sanatkarlar Odasına kayıtlı değilim. Esnaflara yönelik kullandırdığınız Hazine Destekli kredinizden yararlanabilir miyim?

Bankamızca esnaf ve sanatkarlara kullandırılan Hazine Destekli krediden faydalanabilmeniz için mutlaka Esnaf ve Sanatkarlar Odasına kayıtlı olmanız gerekmektedir.