TÜRSAB Seyahat Acentaları Destek Kredisi

KOBİ’lerin desteklenmesi amacıyla aralarında Bankamızın da yer aldığı 3 Banka ile TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği), KGF ve Eximbank arasında Türk Eximbank Kaynağından Seyahat Acentalari Destek Kredisi Protokolü düzenlenmiştir. Protokol kapsamında “TÜRSAB Seyahat Acentaları Destek Kredisi” oluşturulmuştur.
 
Krediden, KOBİ ölçekli TÜRSAB üyesi firmalar yararlanabilecektir.
 
TÜRSAB üyesi firmaların işletme sermayesi ihtiyaçlarının uygun şartlarla karşılanması amacıyla kredi, Hazine destekli KGF kefaleti (PGS) ile nakit kredi şeklinde kullandırılacaktır.

Kredinin Özellikleri

Kredi, Türk Eximbank Sevk Öncesi İhracat Kredisi veya Banka Kaynaklı İşletme Kredisi şeklinde kullandırılabilecektir.

Kredi Limiti:  Azami kredi limiti 100.000 TL’dir.

Kredi Vadesi ve Geri Ödeme: Eximbank SÖİK için azami 360 gün, Bankamız kaynaklı İşletme Kredisi için 12 aydır. Kredi geri ödemeleri 2 eşit taksit şeklinde gerçekleştirilecektir.
 

KGF Kefalet Oranı ve Komisyonu

KGF kefalet oranı Türk Eximbank Sevk Öncesi İhracat Kredisi için kredi tutarının %100’ü, Bünye Kaynaklı İşletme Kredisi için ise kredi tutarının azami %85’idir.

Kredi kullandırım esnasında bir defaya mahsus olmak üzere peşin olarak KGF’nin kefalet tutarı üzerinden % 0,03 (onbinde üç) KGF Kefalet Komisyonu tahsil edilmektedir.

Bu ürünümüz ile ilgileniyor ve daha detaylı bilgi almak istiyorsanız;