• KOSGEB KOBİ Gelişim Destek Programı için KOBİ’lere Teminat Desteği Halkbank'ta!

KOSGEB üretim ve ihracatta teknoloji seviyesi yüksek, katma değerli ürünlerin ve KOBİ’lerin payının arttırılması amacıyla imalat sektöründeki KOBİ’lere özel gelişim destek programına başlayacaktır.

Proje başvuruları 11 Eylül–20 Ekim 2017 tarihlerinde alınacaktır. KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı Proje Başvuru Formunu www.kosgeb.gov.tr üzerinden doldurarak programa başvurabilirsiniz.

Program kapsamında desteklenecek proje süresi azami 36 ay olup, desteğin üst limiti geri ödemesiz 300.000 TL ve geri ödemeli 700.000 TL olmak üzere azami 1.000.000 TL’dir. Programın destek oranı 1. ve 2. Bölgelerde % 60 olup; 3., 4., 5. ve 6. Bölgelerde bu oran % 80 olarak uygulanır.

KOSGEB KOBİGEL Desteği için Teminat Mektubu

Geri ödemeli desteklerde, destek ödemesinin yapılabilmesi için KOSGEB, destek tutarı kadar teminat istemektedir. Üstelik ödenen teminat komisyonu giderleri için KOSGEB geri ödemesiz olarak %100 oranında destek vermektedir.

KOBİ Gelişim Destek Programı’na ait projeleriniz için KOSGEB tarafından talep edilen Banka Teminat Mektubu başvurunuz için sizleri en yakın Halkbank Şubesi'ne bekliyoruz. 

Program detaylarının yer aldığı KOSGEB web sitesine ulaşmak için tıklayınız.

Bu ürünümüz ile ilgileniyor ve daha detaylı bilgi almak istiyorsanız;