• Halkbank-Türkiye İhracatçılar Meclisi(TİM) KOBİ İhracat Seferberliği

 
Bankamız ile Türkiye İhracatçılar Meclisi arasında KOBİ İhracat Seferberliği protokolü imzalanmıştır.

Üreten Türkiye’nin Bankası olarak, yıl 2023’te 500 milyar dolar ihracat vizyonunun gerçekleştirilmesi için TİM olarak başlatılan çalışmayı “KOBİ'lere ihracata başlama, hedef yurtdışı pazar sahasını genişletme ve bu pazardaki rekabet gücünü arttırma konularında” hem eğitimler vererek hem de uygun finansman imkanları ile desteklemek istiyoruz. Türkiye İhracatçıları Meclisi üyelerine, özel kredi imkanı sunuyoruz.

Protokol Kapsamındaki Kredi Türleri

1. Faiz İndirimli İhracat Kredileri

TİM üyesi firmalara protokol kapsamında indirimli faiz oranları ile;
 
- Rotatif Döviz Kredisi (USD/EUR),
- Spot Döviz Kredisi (USD/EUR) ve
- Aylık Eşit Taksitli (AET) Döviz Kredisi(USD/EUR)

kullandırılacaktır.

2. Sıfır Faizli İhracat Kredisi

3. Avrupa Yatırım Bankası (AYB) Yenilikçi Firma Kredisi

KOBİ’lere rekabet avantajı sağlayacak en önemli adım inovasyon olması gerçeğiyle protokol kapsamında, araştırma geliştirme ve yenilikçi yaklaşımları ile fark yaratan TİM üyesi ihracatçı firmalara AYB kaynaklı Yenilikçi firma kredisi kullandırılacaktır. 

Halk Faktoring A.Ş.'den İhracatçılara Avantajlı Ürün ve Oranlar

İhracat Faktoringi için uygulanacak komisyon oranlarında Alıcı’nın bulunduğu Ülke, Alıcı’nın kredilibitesi, Alıcı-Satıcı arasındaki ticaret hacminin büyüklüğüne göre oran belirlenecek olup, TİM üyelerine indirim yapılacaktır.
 
Halk Faktoring A.Ş. tarafından yapılan ön ödeme üzerinden uygulanacak faiz oranlarında indirim yapılacaktır.

Protokol Kapsamındaki Diğer Ürün ve Hizmetler

1. Bankacılık Hizmetleri
 
Bankacılık işlemlerinin tek bir paket içerisinde toplandığı “KOBİ Hesaplı Bankacılık Tarifeleri”(KOBİ Mini Paket, KOBİ Maxi Paket ve KOBİ Süper Paket) ile TİM üyesi firmalar her bankacılık işlemi için tek tek ücret ödemek yerine satın alacakları tasarruf paketlerimiz ile havale, EFT, çek tahsilâtı, çek karnesi, hesap işletim ücreti gibi bankacılık işlemlerini maliyet avantajı ile gerçekleştirebileceklerdir.
 
2. Ücretsiz Online İngilizce Eğitimi
 
İhracatçı KOBİ’lerin yurt dışında yeni pazarlar bulmalarını ve İngilizce dil bilgilerini geliştirerek yabancı firmalarla iletişimi kolaylaştırmaları amacıyla EFINST International House İstanbul ile işbirliği yapılmıştır. Eğitim, KOBİ WEB (www.halkbankkobi.com.tr) üzerinden canlı olarak verilmektedir.
 
3. Halkbank KOBİ (www.halkbankkobi.com.tr)
 
İhracatçı KOBİ’lere, Halkbank KOBİ platformumuz üzerinden işleri ile ilgili ihtiyaç duydukları her konuda, konusunda uzman danışmanlarımız ile destek veriyoruz. Tamamen ücretsiz sunduğumuz bu hizmet sayesinde firmalar dış ticaretten vergiye, girişimcilikten, hibe ve desteklere kadar birçok konuda bilgi sahibi olabilmektedir.
 
Ayrıca ihracatçı KOBİ'ler, Dış Ticaret ile ilgili tüm mevzuattan ürün ve hizmetlere, ihracatçıları ilgilendiren güncel ekonomik gelişmelerden piyasa verilerine kadar birçok içeriğe platformdan erişebilmektedir.

Bu ürünümüz ile ilgileniyor ve daha detaylı bilgi almak istiyorsanız;